Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi mají odehráno všech dvaapadesát kol základní části první hokejové ligy. Play-off je za dveřmi a tak se nabízí otázka, jak úspěšní byli hráči Slovanu v této fázi soutěže. Pojďme se tedy společně podívat na nejzajímavější momenty úvodní části.

Celková bilance

Žlutomodrým se podařilo nasbírat celkem 124 bodů a s přehledem ovládli první místo. Z 52 soubojů brali tři body za vítězství sedmatřicetkrát. Dvakrát vyhráli v prodloužení a ve třech případech rozhodovali o jejich úspěchu samostatné nájezdy. Na kontě mají pouze sedm proher v základní hrací době. Jedenkrát padli v prodloužení a dvakrát byli v nájezdech šikovnější soupeři.

Nejtěžší soupeř

Nejvíce proher utrpěli hráči z města nad Labem s celky IHC Písek, HC Berounští Medvědi, Piráti Chomutov a SK Horácká Slavia Třebíč. S těmito týmy šelmy během základní části dvakrát prohrály. Pouze jedenkrát podlehly klubům HC Olomouc a SK Kadaň.

Nejslabší soupeř

Teoreticky vzato všechny kromě výše jmenovaných. Ústečané odstartovali sezónu úspěšně a své soupeře přehrávali často velmi vysoko. Zaváhali pouze proti šesti celkům. S ostatními soky větší problémy nezaznamenali. Nejdelší šňůru výher v řadě zahájili 19. října a přerušila ji až prohra v Písku 26. listopadu 2011. Během této doby nashromáždili 13 výher.

Nejvyšší výhra

9:0. Tento výsledek odpovídá spíše žákovským soutěžím a v lize mužů by ho jistě málokdo očekával, ale i někdy se věci vyvíjejí nad očekávání jinak. V rámci 19. kola jeli Lvi do Mostu. Hned v úvodní dvacetiminutovce nadělili bílooranžovým pět gólů. V prostřední části přidali dva a v závěrečné části skórovali opět dvakrát.

Branky a nahrávky: 4. Kovář (Alinč, Hampl), 7. Zeman, 14. Kovář (Poživil, Alinč), 14. Pazourek (Roubík, Šagát), 18. Rod (Handlovský, Lev), 27. Třetina (Gureň, Daniel Boháč), 34. Zeman (Roubík, Šagát), 48. Šagát (Pajič, Zeman), 51. Handlovský (Lev, Rod).

Nejvyšší prohra

4:6. Čekala na ústecké hokejisty v Chomutově. Zápas byl velmi vyrovnaný a oba celky se přetahovaly o vítězství již od 12. minuty hry. Skóre utkání otevřel Hafenrichter. Radost Pirátů však netrvala dlouho. Ve 13. minutě Tomáš Rod vyrovnal a chvilku poté Ludvík zvýšil na 2:1. To se bílomodrým nelíbilo a ještě v poslední minutě prvního dějství dvakrát rozvlnili pukem síť Orctovy svatyně. Ve druhé části oba celky přidaly shodně po jednom gólu. Poslední třetina byla jako na houpačce. David Ludvík nejprve korigoval stav na 4:4. Diváci v areně už počítali s prodloužením, ale to se nakonec nekonalo. V poslední minutě hry se dvakrát krátce po sobě prosadili modrobílí a Slovan si domů vezl prohru 4:6.

Branky a nahrávky: 12. Hafenrichter (Sikora, Ondřej), 20. Kraft (Hruška, Pulpán), 20. Lapšanský, 22. Gajovský (Mrázek), 60. Hafenrichter (Seman, Rutta), 60. Hruška (Hřebejk) - 13. Rod (Handlovský, Kovář), 13. Ludvík (Roubík, Zeman), 35. Šagát (Klobouček, Zeman), 54. Ludvík (Roubík, Šagát).

Nejproduktivnější hráč

Tímto titulem se může chlubit útočník Jaroslav Roubík, který nasbíral 58 kanadských bodů a je tak nejplatnějším hráčem mužstva. Celkem odehrál 50 zápasů, během kterých dokázal soupeři vsítit 26 branek. Spoluhráčům na branku přihrál dvaatřicetkrát. Druhá příčka v produktivitě patří Martinu Šagátovi, jehož statistiky vykazují 48 bodů, za třináct gólů a třicet pět asistencí. Třetím nejlepším hokejistou podle počtu bodů je obránce Jan Kloubouček. Ten má na svém účtu 40 bodů, za deset branek a třicet přihrávek.

Nejlepší střelec

Je opět a zase Jaroslav Roubík. Jeho střely našly správný cíl ve 26 případech. Stříbrnou pozici s 23 góly zaujímá Daniel Boháč. Pomyslné třetí místo patří Lukáši Handlovskému, který se brankově prosadil osmnáctkrát.

Nejlepší nahravač

Je dlouhán Martin Šagát. Jeho bilance je 35 asistencí. Hned za ním v pořadí je Jaroslav Roubík, který má pouze o tři nahrávky méně. Bronz vlastní Jan Klobouček, který si připsal do výkazu třicet přihrávek.

Nejtrestanější hráč

Kdyby se za pobyt na tresné lavici udělovaly ceny, zlato by si odnesl Jan Klobouček, který za katrem proseděl 87 minut. To je téměř hodina a půl. Přepočteno na zápas, Honza by svým spolubojovníkům v poli chyběl na jeden a půl utkání. 76 minut sledoval hokej z boxu trestoměřičů útočník Zbyněk Sklenička. Toho by spoluhráči postrádali celý jeden duel a šest minut z první části následujícího klání. "Pouhých" padesát minut byl mimo hru Lukáš Handlovský. Tento forward by do hry nezasáhl v necelém jednom zápolení.

Nejúspěšnější brankář

Je dle statistik Pavel Francouz, který celkem odchytal 16 utkání. V kleci strávil 946 minut a jeho úspěšnost je 93,89%. Během jednoho zápasu obdrží necelé dvě branky, přesně 1,78. Během úvodní části vychytal tři zápasy s čistým kontem. Druhá pozice je vyčleněna pro zkušeného Zdeňka Orcta, jenž hájil svatyni 2076 minut a do brány se postavil ve 22 soubojích. Úspěšnost Zdeňka je 92,91%. Protihráči mu nadělí 1,79 branek na zápas. Dvakrát odešel ze zápasu s čistým štítem. Kvůli zdravotním problémům obou brankářů byl v průběhu základní části povolán Vladislav Koutský, aby vypomohl Severočechům překonat nepříznivé období. Žlutomodrý dres obléknul v deseti zápasech. Odchytal 602 minut. Průměrně obdrží necelé tři góly (2,19) a jeho úspěšnost se pohybuje na 92,49%.