WSM Liga HC Slovan Ústí n/L - SK Horácká Slavia Třebíč od 18 hod. MDO: HC Slovan Ústí n/L - HC Plzeň 1929 14.10. od 15:30 hod. Výjezd: Tramvají na zápas se Slavií
Výjezd na Slavii: Tentokrát se pojede tramvají!
6.10.2017 | Vít Čepický
Autor fotografie: Vít Čepický

Výjezd na Slavii: Tentokrát se pojede tramvají!

P R A H A - Ústečtí fanoušci již vyzkoušeli cestou za Slovanem celou plejádu různých dopravních prostředků: auta, autobusy, bicykly, vlaky a před dvěma lety i loď. Ta sice do cíle bohužel nedoplula, ovšem díky velkorysosti osazenstva nebyli organizátoři s hanbou naházeni do Labe, a tak se podařilo uspořádat další velkou eskapádu – v sobotu 4. listopadu 2017 na zápas se Slavií dorazíme speciální slovaňáckou tramvají!

Jelikož však byla tramvajová doprava v Ústí před 47 lety neprozřetelně zrušena a rozchod kolejí beztak nebyl s pražským kompatibilní, je nabíledni, že fanoušky elektrika nabere až na okraji hlavního města. Na zastávku Praha-Podbaba se tedy dopravíme vlakem, následně osedláme tramvaj a přes Pražský hrad, Staré a Nové Město a Vršovice se vyhlídkovou jízdou dostaneme až na Kubánské náměstí, tedy přímo ke stadionu pražské Slavie.

Časový plán je následující: Jelikož utkání Slavia – Slovan startuje již v 15:00, sraz na hlavním vlakovém nádraží v Ústí nad Labem jsme zvolili na 11:00. Vlak by měl odjíždět v 11:15, o hodinu později bychom se tedy měli ocitnout v Podbabě. Tramvaj by tedy ze zastávky Nádraží Podbaba měla vyrážet kolem 12:30. Z důvodu brzkého startu utkání a tím pádem očekávaného i brzkého konce neorganizujeme cestu zpět, příznivá kadence odjezdů vlaků na sever by však měla uspokojit jak ty, kteří se budou chtít vrátit ihned po zápase, tak žiznivce toužící po ochutnání pražského podvečerního života. K časovému itineráři ještě jedna poznámka – v případě, že nám České dráhy neschválí mimořádné zastavení vlaku R 607 Salubia v Podbabě, bude třeba jet spojem pozdějším, proto pro jistotu sledujte tyto stránky, případně diskuzní fórum.

Cena pouze pro cestu na zápas je zatím stanovena předběžně na 200 korun na osobu, ovšem předpokládáme, že se ji ještě podaří snížit. O výběru peněz váš ještě budeme informovat, zřejmě se bude konat na domácích zápasech před výjezdem.

Přihlašujte se na e-mailu tramvajinaslovan@email.cz, aktualizovaný seznam účastníků budeme zveřejňovat na fanouškovském diskuzním fóru. Organizátoři si vyhrazují možnost před zaplacením cesty bez udání důvodu rozhodovat o účastnících. Z tramvaje pak mohou být vyloučené osoby zjevně pod vlivem alkoholu i jiných návykových látek či jedinci, kteří nebudou dbát pokynů obsluhy tramvaje a ostatních organizátorů, a to bez nároku na navrácení jízdného. Ale jsme přesvědčeni, že takové excesy vůbec nebudeme muset řešit, to je jasné.

Jistě si závěrem čtení kladete otázku, jakým tramvajovým typem se po Praze projedeme. Vzhledem k vyšší kapacitě (pro naši akci počítáme s 60 cestujícími) jsme nakonec zvolili moderní tramvaj typu Škoda 15T, technicky jeden z nejzajímavějších tramvajových vozů na světě. Jelikož by měl tramvaj řídit Severočech, nemusíte se obávat, že byste byli během jízdy ochuzeni o řadu zajímavých technických detailů, přesto vězte, že nás čeká unikátní vůz vyrobený v Plzni, který disponuje otočnými podvozky, 16 motory umístěnými přímo na jednotlivých kolecha dodávajícími maximální výkon 720 kW. Tramvaj 15T je tříčlánková, plně nízkopodlažní, váží 42 tun, měří lehce přes 31 metrů a její maximální rychlost je v Praze softwarově omezena na 60 km/h, přestože by se jí chtělo jezdit rychleji. Nezbývá tedy než doufat, že nás doveze na vítězný zápas.

 
Permanentky
Slovan TV
This text will be replaced
Související články
V tento den před lety
Facebook
 
Aktuálně na webu

Slovan se vrací domů, hostí Třebíč

Ústí nad Labem - Hokejisté Slovanu se po dvou zápasech během víkendu vracejí domů, kde se utkají v... Celý článek

Slovan nezvládl ani druhý víkendový zápas, prohrál se Vsetínem

Ú s t í n/L. - V rámci čtrnáctého kola nastoupil Slovan na ledě Vsetínu. Po první vcelku nezáživné... Celý článek

Potupa pro Louny, starší dorostenci rozstříleli soupeře dvaceti třemi góly

Ú s t í n/L. - Na programu šestého kola Regionální ligy staršího dorostu byl duel mezi Ústím a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv