WSM Liga HC Slovan Ústí n/L - SK Horácká Slavia Třebíč od 18 hod. MDO: HC Slovan Ústí n/L - HC Plzeň 1929 14.10. od 15:30 hod. Výjezd: Tramvají na zápas se Slavií
Vydraž dres Jana Čalouna a pomoz malé Martince
28.3.2017 | Anna Kuželová

Vydraž dres Jana Čalouna a pomoz malé Martince

Ú s t í n/L. - Dres, ve kterém odehrál v únoru Jan Čaloun utkání Hvězd, pomůže dobré věci. Bude totiž dražen na sportovní akci, a následně poputuje celá částka k desetileté Martince, která onemocněla akutní lymfoblastickou leukemií. K této částce bude navíc ještě přidáno sto korun za každého účastníka Hokejového soustředění mládeže.

Celá rodina byla o jarních prázdninách v únoru 2016 na horách, když Martinku začaly bolet nohy a měla teplotu. Vše vypadalo na virózu, což potvrdila i paní doktorka po dřívějším návratu z hor. Po týdnu však byla Martinka stále unavená, udělaly se krevní testy a všechno náhle nabralo nečekaný spád. „Okamžitá hospitalizace v nemocnici, další testy, druhý odběr kostní dřeně a třetí den jsme měli diagnózu – akutní lymfoblastická leukemie. Než jsme se stačili vzpamatovat, rozjel se kolotoč – léky, lumbální punkce, zavedení centrálního žilního katetru, chemoterapie. Měsíc jsme byli hospitalizováni v nemocnice. Rodinný život se obrátil vzhůru nohama,“ popisují rodiče malé slečny dobu, kdy se celé rodině změnil život.

Léčba trvá druhým rokem – dva roky speciální nízkobakteriální strava, přísné hygienické podmínky, mimo domov smí Martinka pouze s rouškou a úplně se musí vyhýbat kolektivu. Takže žádní kamarádi, žádné obchody, zábava a ani škola. Tu však zvládá s pomocí rodičů doma. Celé dny tráví malá bojovnice v nemocnici nebo doma. Občas za příznivého počasí vyrazí na krátkou procházku do přírody. Dlouhé měsíce však byla zavřená také na oddělení FN Motol, kde absolvovala část léčby.

Nyní má za sebou rok léčby agresivní chemoterapií a s tím také spojeno mnoho bolesti a nepříjemných zákroků (odběry kostní dřeně, lumbální punkce, aj.) a mnoho odříkání. „V těžké chvíli poznáte, jak málo stačí, aby se vám život obrátil vzhůru nohama a jak křehký život může být. Ale také poznáte, že na to nejste sami. Všichni v nemocnici udělají maximum, aby právě to vaše dítě zachránili, ulevili mu od bolesti a uchránili ho od komplikací, protože vy sami to nedokážete. Zahřeje vás pocit, že vám chce pomoci a pomáhá někdo, koho třeba ani neznáte,“ dodávají závěrem rodiče desetileté Martinky, které jí jsou po celou dobu léčby oporou.

Dres můžete dražit na webu www.sportovniaukce.cz
 
Permanentky
Slovan TV
This text will be replaced
Podobné články
V tento den před lety
Facebook
 
Aktuálně na webu

Slovan se vrací domů, hostí Třebíč

Ústí nad Labem - Hokejisté Slovanu se po dvou zápasech během víkendu vracejí domů, kde se utkají v... Celý článek

Slovan nezvládl ani druhý víkendový zápas, prohrál se Vsetínem

Ú s t í n/L. - V rámci čtrnáctého kola nastoupil Slovan na ledě Vsetínu. Po první vcelku nezáživné... Celý článek

Potupa pro Louny, starší dorostenci rozstříleli soupeře dvaceti třemi góly

Ú s t í n/L. - Na programu šestého kola Regionální ligy staršího dorostu byl duel mezi Ústím a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv