Ústí nad Labem – V rámci 22. kola druhé nejvyšší české hokejové soutěže budou ve Zlatopramen Areně Ústečtí Lvi hostit tým Berounských Medvědů. Svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka přivítají soupeře ze středu Čech
v sobotu 12. listopadu 2011
. Hlavní arbitr Schmejkal zahájí duel po křtu nové knihy o ústeckém hokeji s kolegy na čarách Benešem a Štofou tradičně

Jak se daří Berounu?

Modrobílé šlechtě náleží po dvacet jedné odehrané bitvě v tabulce osmá příčka.
Z počátku sezóny 2011/2012 byly výkony Středočechů velmi nevyrovnané, výhru střídala prohra. Nyní Berounští procházejí krizí, z posledních čtyřech duelů nevytěžili jediný bod. Tři body si Medvědi letos přivezli z venku jen ve dvou případech,
a to v rámci druhého kola, když zvítězili 4:2 v Kadani a ve čtvrtém kole, když udolali
3:2 Třebíč.

Medvědí zbraně

Důvěru trenéra Jiřího Doležala a Miloše Pecky dostal v brance dvanáctkrát Dominik Furch, jakožto známý, bývalý reprezentační brankář. Letos stihl jednadvacetiletý talent nastoupit i k deseti střetnutím za extraligovou Slavii. Jeho procentuální úspěšnost za dvanáct klání v Berouně činí úctyhodných 93,56 %, v soutěži o úroveň výše 90,32 %.

V pohotovosti je připraven na lavičce o pět let starší Robert Slipčenko. I gólman
s opačným držením lapačky měl v současném ročníku možnost zachytat si v Tipsport extralize za pražskou Slavii, když po zbylých osmnáct minut třetího dějství vystřídal Miroslava Kopřivu v domácím zápase proti Kometě Brno. Po sedmi bitvách s Medvědy se jeho procentuální úspěšnost zákroků zastavila na 91,57 %, osmnáct minut
z nejvyšší české hokejové soutěže pak hovoří o rovných osmdesáti procentech.

Na pořádnou šanci stále čeká třiadvacetiletý Daniel Kareš, jenž brankoviště Středočechů hájil ve čtyřech utkáních (92,20 %).

Produktivitu týmu ovládá dvacet šest let starý útočník David Švagrovský, jenž má za jednadvacet střetnutí na kontě sedmnáct bodů (7+10). Druhá pozice v kanadském bodování patří někdejšímu ústeckému hokejistovi Jiřímu Haškovi. Zanedlouho čtyřiatřicetiletý hráč posbíral jen o dva body méně než Švagrovský (20 z.; 7+8).

A nejvíce kanadských bodů, tj. třináct za dvacet soubojů, nastřádal z obránců dvaačtyřicetiletý veterán Jaroslav Nedvěd (5+8). S devítibodovým odstupem je na pomyslném druhém místě devatenáctiletý Daniel Sobotka (19 z.; 0+4).

Je pravděpodobné, že se stejně jako v minulém kole proti Chomutovu představí
v dresu Medvědů i miláček ústeckého publika Tomáš Micka. Slávistický odchovanec se v letošním ročníku během dvou zápasů za modrobílé prosadil jednou.

Vzájemné měření sil v letošní sezóně

V utkání devátého kola I. ligy ČR se střetly celky dvou zvířecích zástupců, kdy Lvi zavítali na zimní stadion Medvědů. 400 diváků uvidělo první branku ve 14. minutě, za hosty skóroval v početní výhodě Jakub Lev - 0:1. Ještě před přestávkou srovnal vývoj
v přesilové hře Jaroslav Nedvěd - 1:1, a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Do prostřední části vstoupily lépe šelmy z Ústí nad Labem. Zásluhou Roka Pajiče se Severočeši rovněž v přesilovce znovu ujali vedení - 1:2. Ve 27. minutě to byli ale právě Medvědi, kteří znovu udeřili. Prosadil se Miroslav Forman a skóre bylo znovu vyrovnané, 2:2. Tento stav po dlouhou dobu nevydržel, neboť o pět minut později musel brankář Zdeněk Orct lovit puk ze své sítě znovu po jedovce Davida Švagrovského - 3:2.

Slovan už na třetí zásah Berouna nedokázal reagovat, neosvědčila se ani hra v power-play. Lídr tak nakonec bez tehdejšího nejproduktivnějšího hokejisty žlutomodrých Davida Ludvíka na ledě Medvědů padl.

Statistiky a reportáž z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

• HC Olomouc - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
    Branky a nahrávky: 4. Herman (Kotvan, Haas) - 48. Růžička (Alinč), 58. Šagát (Kučný, Roubík), 60. Lev.
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz – L. Poživil, Dan Růžička, Klobouček, J. Zeman, Gureň, Kučný, Jiří Suchý, Sklenička – R. Kovář, Alinč, Hampl – Šagát, Roubík, Ludvík – Třetina, Pazourek, Daniel Boháč – Jakub Lev II, Rod, Handlovský.
  • HC Berounští Medvědi - Piráti Chomutov 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
    Branky a nahrávky: 56. Forman (Malý, Pacovský) - 28. Ondřej (Sikora), 35. Ondřej (Sikora, Macháček), 50. D. Hruška (Gajovský), 60. Kraft (Seman, Endál).
    Sestava HC Berounští Medvědi: Slipčenko - Husák, Jaroslav Nedvěd, Jebavý, Soldán, L. Špelda, Malý, J. Hertl - F. Kučera, Stromko, Švagrovský - Jiří Hašek, Poletín, Kupec - Micka, Forman, Žalčík - Pacovský, Pavel, L. Vlček - Milfait.