Ú s t í n/L. - První zápas nadstavby první ligy zajíždí Ústí nad Labem do Šumperka, kde se střetne s posledním týmem první ligy. Po takřka suverénním ovládnutí základní části se očekává výhra jednoznačného favorita, minulý zápas v Šumperku však zdaleka nebyl tak jednoznačný, jak by fanoušek mohl očekávat. Zápas začíná ve středu 16. prosince v 18:00.
22-4-1-3 celková bilance 7-2-2-19
1. postavení v tabulce 16.
75 získané body 27
108:55 skóre 77:114
8:1 (Šumperk) nejvyšší výhra 6:4 (Chrudim)
0:5 (Benátky) nejvyšší prohra 1:8 (Ústí n. L.)
1 utkání bez vstřelené branky 1
5 utkání se shut-outem 1
Jan Alinč; 26b (8+18) nejproduktivnější hráč Jiří Hašek; 22b (12+10)

Aktuální forma obou celků

Ústí nad Labem Co k výsledkům Slovanu dodat. Snad jen to, že největším soupeřem Lvů je zatím jejich problém s proměňováním šancí. Suverénní lídr první ligy díky špatné koncovce nepochodil ve Vrchlabí, kde padl 1:2, ač pro něj jasně hovořil poměr střel na branku - 43:29. Nicméně na střely se samozřejmě nehraje a díky výbornému vrchlabskému brankáři odjeli Lvi bez bodu. Ztráta je ovšem tolik mrzet nemusela, protože díky černé sérii Chomutova mají na prvním místě luxusní náskok. A podařil se i domácí reparát s Havlíčkovým Brodem. Žlutomodří si totiž ve třetí třetině konečně s chutí zastříleli a svého soka pokořili 7:2.

Šumperk je na tom ovšem zcela jinak. V posledních deseti zápasech vyhrál pouze jednou a po zásluze mu patří poslední příčka tabulky první ligy. Vyhrál pouze jednou, překvapivě v Olomouci 2:0, jinak se mu zatím vůbec nedaří. Alespoň bod po prodloužení vybojoval ve třicátém kole v Chrudimi.

Opory Šumperka

Těžko hledat v kádru posledního týmu soutěže nějaké výrazné opory. Nejvíce kanadských bodů posbíral Jiří Hašek, který hrál za Ústí v jeho extraligové sezóně. Vsítil zatím dvanáct branek, na deset přihrál. O čtyři body méně má Radim Antonovič (8+10, -12). Nejproduktivnějším šumperským obráncem je pak Lubomír Vosátko (1+13, -4), špatně si v rámci možností nevede ani Tomáš Sedlák (6+6, -6). Posledním mužem v poli je pak Alexandr Hylák, s jedenadevadesáti procenty úspěšnosti dostává průměrně přes tři branky, stihl dokonce posbírat i 22 trestných minut.

Předchozí vzájemný zápas

Po vysoké domácí výhře 8:1 se čekalo, že si Slovan v pohodě poradí se Šumperkem i na jeho ledě, vítězství se však nerodilo vůbec lehce. Ústí sice po brankách Kříže, Kloboučka a Janků pohodlně vedlo o tři body, závěr zápasu mu ovšem nevyšel zrovna dle představ. Ve 45. minutě snižoval Rimmel, naději pak Drakům vykřesal v čase 58:29 Švaňhal. Poslední minuta a půl pak byla pro fanoušky Lvů poměrně infarktová, obzvlášť, když trefil Podešva čtyřicet vteřin před koncem tyčku. Nakonec však vyhrál lepší tým a body putovaly na sever Čech.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Pojkar, Klobouček, Kříž O., Zeman, Němeček, Sklenička, Vobořil, Novotný - Alinč, Pazourek, Janků - Pajič, Dragoun, Pšurný - Šagát, Heřman, Mikulík - Kloz, Hanzl, Šaffer.

Salith Šumperk: Hylák (Daneček) - Višňák, Novotný, Sedlák, Ondráček, Rimmel, Zukal, Janečka, Meluzín, Antonovič, Pekr, Hulva, Daneček, Orsava, Mihalík, Přeučil, Noga.