Ú s t í n/L. - Opět po týdnu uvidí Zlatopramen Arena další domácí zápas Lvů. Ti tentokrát v rámci 45. kola O2 extraligy přivítají v pátek 25. ledna tým HC GEUS OKNA Kladno. Středočechům se po nevydařené první polovině soutěže začalo nebývale dařit a nyní jim patří 9. místo, které znamená předkolo play-off. Souboj s týmem, proti kterému si Ústečtí připsali první extraligovou výhru, začíná tradičně v 17:30. Premiéru v ústeckém dresu absolvuje i Marek Hovorka, nová posila ze Slovenska.

5:1 (Kladno) nejvyšší výhra 7:2 (Ústí)
0:11 (Karlovy Vary) nejvyšší prohra 3:8 (Vítkovice)
R. Špirko; 24b (14+10) nejproduktivnější hráč J. Kalla; 33b (13+20)

Aktuální forma Kladna

Tým Kladna se po pomalém rozjezdu, kdy dlouho pobýval na poslední příčce extraligové tabulky rozjel k nevídaným výkonům. Od poslední reprezentační přestávky v polovině prosince svěřenci trenéra Müllera vyšli pouze jedenkrát naprázdno (Pardubice 1:4), pětkrát dovedli zápas do prodloužení (podlehli také jednou) a připsali si devět tříbodových výher. Tyto výsledky způsobily, že se nyní na Kladně nehraje o záchranu, nýbrž o play-off.

Tahouni mužstva

Na zlepšených výkonech kladenského týmu má velký podíl gólman Zdeněk Orct (37 z, 92,70% 2,80), ten už letos čtyřikrát udržel čistý štít. V době zranění zkušeného brankáře zastával roli jedničky Jakub Lev (11 z, 91,67%, 3,29), na svou příležitost čeká ještě navrátilec ze zámoří, Miroslav Kopřiva (3 z, 96,20%, 1,40).

Tradičně nejproduktivnějším obráncem v sestavě trenéra Müllera je se čtrnácti body (8+6) Martin Ševc, který je zároveň i nejtrestanějším hráčem. Ve 42 zápasech stihl nasbírat 142 trestných minut.

I produktivitě útoku vévodí známá kladenská jména. první příčku drží Jaroslav Kalla se 33 body za 13 gólů a 20 asistencí. O jeden bod pozadu je Pavel Patera (14+18), kterého stíhá nejúspěšnější střelec týmu, jeho hokejové "dvojče", Martin Procházka, který zaznamenal 20 gólů a na dalších pět přihrál.