LSD: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 23.3.2018 od 18:30 HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
V listopadu začal padesátou sezónu! Byla pro mě čest pískat exhibici, říká sudí Vunč
10.2.2017 | Zdeněk Kamínek ml.
Autor fotografie: Sporty Ústí

V listopadu začal padesátou sezónu! Byla pro mě čest pískat exhibici, říká sudí Vunč

Ústí nad Labem - K hokeji kromě hráčů a realizačního týmu patří neodmyslitelně také muži v pruhovaných dresech. Legendární rozhodčí Milan Vunč dostal příležitost odřídit v pozici hlavního arbitra exhibiční zápas mezi hvězdami Slovanu a České republiky. Sudí z Teplic zahájil letos již neuvěřitelnou padesátou sezónu a dodnes je k vidění na ledové ploše. Den před exhibičním utkáním si dokonce střihl důležitý duel o postup v ELIOD lize mladšího dorostu. Milan Vunč v současnosti nechybí ani v tuzemské nejvyšší soutěži, kde zastává funkci videorozhodčího a jako člen ústecké komise rozhodčích má na starost posudky na mladší arbitry.

„Byla pro mě obrovská čest pískat podobný zápas. V listopadu jsem začal jako rozhodčí padesátou sezónu, pískám od listopadu 1966. Když jsem byl v Ústí nad Labem dříve na posudky rozhodčích, četl jsem plakáty a byl zvědav, kdo utkání bude řídit, neboť v blízkosti není žádný starší rozhodčí. Tajně jsem doufal, že mě osloví a opravdu se tak stalo. Zavolal mi Martin Novák (člen Komise rozhodčích Ústeckého kraje; pozn. red.) a slyšel jsem, že to bylo i přání hráčů, které znám,“ rozplýval se Milan Vunč.

„Zápas byl pěkný, padaly góly. Pouze trenér národního týmu Milan Nový se trochu rozčiloval na neuznání branky, ale já vinen nebyl. U této situace byl kolega Michal Biedermann (smích),“ zhodnotil exhibici zkušený arbitr, jenž s kolegy přijal z recese v duelu nejeden úplatek.

„Švestky i tekuté úplatky byly dobré. Něco jsme rozdali dětem v hledišti, aby měly radost. Hokej mě baví a dokud mě nohy unesou nebo mi někdo neřekne, abych skončil, věřím, že bych mohl odpískat ještě příští sezónu,“ nechal se slyšet aktivní sudí, který den před exhibicí řídil zápas o postup v ELIOD lize mladšího dorostu mezi Litoměřicemi a Kralupy nad Vltavou.

„Pískal jsem sedmnáct let první ligu a v roce 1975 jsem na dva ročníky naskočil i do extraligy. Dnes mimo pískání dělám posudky na rozhodčí a jezdím na extraligová utkání jako videorozhodčí. Práce kolem hokeje je stále hodně. Ústecký hokej pozorně sleduji a občas zavítám i do hlediště,“ dodal závěrem Milan Vunč z nedalekých Teplic.

 
Permanentky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Vladimír Evan: Čeká nás opět hodně práce

Ú s t í n/L. - Přinášíme rozhovor s jednatelem klubu Vladimírem Evanem, který nám poskytl informace... Celý článek

2.místo ročníku 2008 na turnaji v Drážďanech

Ve dnech 17.3. - 18.3.2018 proběhl v Drážďanech turnaj v minihokeji (4 na 4). Na turnaji startovaly... Celý článek

Slovan povede Čaloun s Machuldou

Ústí n. L. - Jedna z důležitých otázek ústeckého hokeje je vyřešená. Hokejový Slovan zná od pondělí... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv