Ústí svedlo v minulém kole s Kadaní velký boj o body. O vítězi rozhodlo až prodloužení, ve kterém byl však bohužel lepší soupeř. Slovan bojuje o předkolo play-off, na které momentálně ztrácí pouze jeden bod. Ve středu 14. 1. ho čeká další soupeř ze severu Čech. Most ztrácí na Ústí devět bodů, přesto je v tabulce hned za ním. Všechny letošní zápasy přinesly vyrovnaný souboj, který můžeme čekat i tentokrát. Zápas začíná v 17:30.

Most pod lupou

Most se nachází devět kol před koncem základní části na dvanáctém místě. Na předkolo play-off ztrácí už deset bodů. Na svém kontě má šestačtyřicet bodů za čtrnáct výher. V základní době se Mostečtí radovali z výhry pouze devětkrát. Úspěšnost výher na svém ledě a na hřišti soupeře mají přibližně stejné (osm a šest). Celkem čtrnáctkrát musel Most bojovat déle než šedesát minut a pouze pětkrát slavil výhru.

V minulém kole podlehl Most Benátkám vysoko 2:6. Po první třetině prohrávali Severočeši 0:2, ale v prostřední části dokázali výsledek vyrovnat. Benátky si však čtyřmi brankami v závěrečné třetině došly jasně pro vítězství a důležité tři body do tabulky.

• Asistent: Llukáš Bednařík

Základní část se pomalu blíží ke svému konci a týmy svádějí souboje o každý bod, který by je mohl posunout k vysněnému play-off. Ani jeden z těchto dvou soupeřů v loňské sezóně do něj neprošel, ale změna pravidel, která přinesla předkolo této vyřazovací části by jim to mohla letos nabídnout.

Oba týmy se zatím pohybují v pásmu, které pro ně znamená skupinu o udržení. Lépe je na tom Ústí, které ztrácí na desátý Šumperk pouze bod, ale má o jeden zápas více. Most ztrácí už deset bodů a zatím to vypadá, že pro něj budou brány play-off uzavřené. Ve hře je však ještě sedmadvacet bodů, tak uvidíme, zda se tam alespoň jedno mužstvo probojuje.

Vzájemná střetnutí Mostu a Ústí

Oba týmy čeká poslední vzájemný souboj v rámci základní části letošního ročníku. Po třech zápasech je na tom lépe Most, protože vyhrál dva ze tří zápasů. Jeden na ledě Ústí a druhý před svými fanoušky. Všechna střetnutí byla vyrovnaná a o vítězi rozhodl vždy jeden gól. Pouze jednou bylo rozhodnuto po šedesáti minutách, a to když Most vyhrál 1:0. Jednou rozhodovalo prodloužení a podruhé dokonce až samostatné nájezdy.

43. kolo z pohledu obou celků

• HC Benátky nad Jizerou – HC Most 6:2 (2:0, 0:2, 4:0)
    Branky a nahrávky: 28. Troliga (Seman, Pavlíček), 42. Milfait (Minárik, Troliga) – 31. Hanzl (Pohl).
    Sestava HC Most: Soukup (Horák) – Gula, Charousek, Kříž, Kokeš, Procházka, Kasal, Grin, Hora – Slavíček, Alinč, Bojer – Tauš, Smolka, Přeučil – Petruška, Válek, Nedrda – Mical, Zavřel.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – SK Kadaň 5:6 po prodl. (1:0, 2:4, 2:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 10. Gengel (Merta, Baránek), 30. Vávra (Pořický), 37. Rod (Roubík, Holomek), 49. Kolafa (Rod), 55. Tůma (Rod, Kolafa) – 22. Šagát (Račuk, Kůs), 31. Hlava (Ton), 32. Tejnor (Pavlas, Šagát), 34. Šagát (Mazanec), 50. Šagát (Müller, Kůs), 63. J. Novák (L. Novák).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Pohl, Smetana – Tůma, Roubík, Rod – Baránek, Gengel, Metra – Pořický, Kloz, Vávra – Vykouk, Hanzl, Budínský.