Ú s t í n/L. - Po více jak desetidenní pauze nastoupili hráči Slovanu na domácím ledě proti Přerovu, se kterým si dokázali poradit 3:1. Ve středu 11. 11. je však čeká mnohem těžší soupeř. Vyjíždějí k Rytířům Kladno, kteří se momentálně nacházejí na prvním místě tabulky. V prvním letošním vzájemném střetnutí vyhráli Rytíři 6:3. Uvidíme, zda jim Ústí dokáže porážku vrátit. Zápas začíná v 18:00 hod.

Kladno pod lupou

Rytířům se zatím daří výborně. Po dvaceti kolech mají na svém kontě devětatřicet bodů a patří jim první příčka. Celkem sedmkrát odcházeli z ledu jako poražení, z toho ve třech případech po základní hrací době. Už osmkrát musely jejich zápasy rozhodnout až samostatné nájezdy.

Zmíněnými nájezdy skončilo i poslední utkání Rytířů, kdy se představili na ledě Litoměřic. Díky Vítězslavovi Bílkovi šli ve čtrnácté minutě do vedení, ale Litoměřičtí ve třicáté minutě vyrovnali a v nájezdech dokonali obrat na 2:1.

• Asistent: David Čermák

Hráči Kladna se nenacházejí na prvním místě tabulky jenom jako tým. David Stach a Vítězslav Bílek se řadí na první místa v počtu asistencí, gólů a kanadských bodů. Ale hráči Ústí Jaroslav Roubík a David Tůma nejsou o tolik pozadu.

Nejproduktivnějším hráčem WSM Ligy je David Stach, který má na svém kontě za devět gólů a dvaadvacet asistencí jednatřicet bodů. Hned na druhém místě je se sedmadvaceti body ústecký Jaroslav Roubík.

David Stach vévodí i asistentům. O sedm nahrávek méně má opět Jaroslav Roubík, který je na třetí pozici.

Nejlepším střelcem je Vítězslav Bílek, který se dokázal přesně trefit patnáctkrát. Pouze o branku méně vstřelil David Tůma.

Vzájemné střetnutí Kladna a Ústí nad Labem v této sezoně

Oba týmy se spolu potkaly na ústeckém ledě v osmém kole, kdy brali tři body Rytíři za výhru 6:3. O své výhře rozhodli hlavně ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Úvod zápasu vyšel lépe Ústí, které odcházelo do šaten za stavu 2:1. Kladno v prostřední části zabralo a otočilo skóre zápasu na svoji stranu. V poslední třetině přidalo ještě dva góly a potvrdilo tak svoje vítězství.

• HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno 2:1 po s. n. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 30. Kalla (TS), rozh. náj. Nedvídek – 14. V. Bílek (Stach).
    Sestava Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Zajíc, Ptáček – Rudovský, Skuhravý, Pletka – Kindl, Stach, V. Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Dvořáček – Strnad.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Zubr Přerov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 15. Smetana (Roubík, Holomek), 46. Andres (M. Vágner, Dalecký), 58. Kloz (Andres) – 19. Sedlák (Sýkora).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, J. Látal, Sobotka, Pohl – D. Tůma, Andres, D. Merta – Tenkrát, J. Kloz, Rys – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Roubík, Gengel.