Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi začali v posledním domácím zápase velice rozpačitě a bez svých nejvěrnějších fanoušků. Ti se však na druhou třetinu vrátili a měli možnost sledovat jeden z nejlepších výkonů Slovanu dosavadní sezony. Ve středu 20. října pak mají Severočeši možnost dobrý dojem potvrdit. Hokejisté Ústí totiž zajíždějí na led aktuálně dvanácté Třebíče. Utkání začíná v 17:30.
6-2-1-1 celková bilance 3-1-1-5
2. postavení v tabulce 12.
23 získané body 12
38:20 skóre 28:34
0 utkání bez vstřelené branky 1
1 utkání se shut-outem 1
5:0 (Benátky) nejvyšší výhra 8:2 (Litoměřice)
2:3 (Jihlava) nejvyšší prohra 2:8 (Kadaň)
Robin Hanzl; 9b (2+7) nejproduktivnější hráč Petr Zahradník; 8b (2+6)
Marek Čurilla; 5 nejlepší střelec David Dolníček; 5
Robin Hanzl; 7 nejvíce asistencí Petr Zahradník; 6
Petr Kanko; 63 nejtrestanější hráč Martin Dudáš; 24
Zdeněk Orct - 91,87%; Pavel Francouz - 94,65% úspěšnost brankáře Radek Fiala - 92,07%; Tomáš Štůrala - 88,1%
Zdeněk Orct - 2,42; Pavel Francouz - 1,65 průměr inkas. branek Radek Fiala - 2,95; Tomáš Štůrala - 5

Předchozí zápasy Ústí a Třebíče

Ústí nad Labem mělo v posledním zápase proti Kadani co napravovat. Celou první třetinu se domácí museli obejít bez kotle, který dával najevo svou nespokojenost s přístupem hráčů k utkání v Litoměřicích. Důvod měli domácí skalní fanoušci jasný, přesto Slovan započal přesně tam, kde v Litoměřicích skončil. Po matném výkonu domácích a oboustranně nezáživném hokeji odcházeli domácí diváci na pivo a klobásu poněkud zachmuřeně - Slovan prohrával 0:1. Na druhou třetinu se nejvěrnější fanouušci vrátili a na domácí hokejisty jako by přišlo jaro, v pozitivním slova smyslu samozřejmě. Po gólech Alinče, Pazourka a Zemana se obraz hry zcela změnil. A když ve třetí třetině navyšoval Hovorka na 4:1, bylo téměř rozhodnuto. Pravda, Kadaň stihla ještě snížit, ale to bylo od žlutočerných vše. Když pak domácí přidali ještě dva přesné zásahy a hokejisti se k radosti publika poprali jako na vesnické zábavě, mohl ústecký fanoušek odcházet domů či do osvěžovny vskutku spokojen.

O něco méně byli po desátém kole spokojeni hokejisté Třebíče. Horácká Slavia zajížděla do krkonošského Vrchlabí a veselý výlet to pro příštího soupeře Slovanu rozhodně nebyl. Příliš záživný hokej domácí rozhodně neviděli. Vrchlabí sice šlo k jejich radosti ve třetí minutě do vedení, bohužel to bylo na drahnou dobu vše zajímavé, co se na ledě dělo. Útoky obou celků troskotaly na vynikajících výkonech obou gólmanů a o největší vzrušení se zřejmě postaral příjezd domácího maskota Krakonoše na led o přestávce mezi třetinami. Třetí třetina nabídla již o něco více šancí, leč utkání nabídlo druhou branku až čtyři vteřiny před koncem, kdy se do odkryté branky trefili Vrchlabští. Vrchlabí - Třebíč tedy 2:0.

Třebíčské opory

V sestavě Horácké Slavie nenajdeme příliš mnoho zvučných jmen, přece jen se tým pohybuje v poněkud jiných patrech tabulky než poslední soupeř Ústí. Přesto si ze statistik pár hráčů vytáhněme. Mezi obránci bodování prozatím vede Ondřej Malinský se čtyřmi body (3+1, +1). Dotahovaný je Pavlem Buličkou (2+1, +3). Třetí v pořadí, Lukáš Sláma, si sice zatím připsal pouze tři asistence, ale velice zajímavá je jeho +/- statistika, která uvádí +10.
Útoku dominuje Petr Zahradník (2+6), následovaný Tomášem Vondráčkem (3+4) a Davidem Dolníčkem (5+1). Bezesporu nejzajímavější postavou v kádru Třebíče se ústeckému fanouškovi jeví brankář Radek Fiala. Bude zajímavé, jak se mu v brance proti svému mateřskému klubu povede.

Sestavy z posledních zápasů

Ústečtí Lvi: Francouz – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, Gureň, Gula – Kanko, Alinč, Diviš – Janků, R. Hanzl, Pazourek – Hovorka, Čurilla, Ludvík – Šedivý, Kloz, Rod – Majdan.

SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, Kadela, Bulička, Sláma, Sedláček, Dudáš - Burian, Dolníček, Nahodil - Laš, Zahradník, Čech - Kadela, Ostřížek, Vondráček - Přibyl, Vítek, Marosz.