Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi vstoupili do čtvrtfinále play-off proti Dukle Jihlava na výbornou. Ovládli úvodní dva domácí zápasy ve Zlatopramen Areně a při odvetách v Jihlavě 25. a 26. února už mohou rozhodnout o svém postupu do semifinále.

Jak si Slovan vedl v úvodních dvou zápasech play-off?

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Žlutomodří začali čtvrtfinále výhrou o dvě branky. I bez produktivního beka Lukáše Poživila došel Slovan k celkem poklidnému vítězství. Nejprve v 5. minutě otevřel skóre Marek Laš. Posléze sice dokázal srovnat jihlavský Jaroš, minutu před koncem první třetiny ale vrátil vedení Lvům Čermák.

Postupem času se Ústí dostalo už do třígólového vedení 4:1, v samém závěru jen snižoval v přesilovce při vyloučení Lapšanského opět hostující Jaroš. "Zápas se vyvíjel v náš prospěch od okamžiku, kdy jsme podruhé skórovali. Utkání jsme měli pod kontrolou a hráli velice dobře defenzivně. Zapojili jsme do střetnutí všechny hráče, všichni hráli od začátku do konce," hodnotil utkání ústecký kouč Jaromír Šindel.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Ústí skvěle vstoupilo i do druhého duelu čtvrtfinále. Už po třiadvaceti sekundách se prosadil Martin Frolík. V závěru první třetiny přidal další trefu domácí Sklenička. A když ve 36. minutě vstřelil Lapšanský třetí branku, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto. Ovšem ne tak docela. V závěru třetí části snížil jihlavský veterán Filip a minutu před koncem se prosadil i Hodek. Vyrovnat ale Dukla už nestihla.

"S výjimkou posledních pár minut, kdy jsme bojovali o udržení náskoku, jsme s předvedenou hrou spokojení. Odehráli jsme kvalitní dvě a půl třetiny, hráči pustili svoji nekázní soupeře do hry a zbytečně jsme se museli bát o výsledek. Vladislav Koutský je strůjce dvou vítězství, chytal velice dobře, obránci mu ale v závěru moc nepomohli," ohlédl se za druhým soubojem trenér Šindel.

Třetí a čtvrté čtvrtfinále se hraje v Jihlavě v pondělí 25. a úterý 26. února od 17:30.