Ú s t í n/L. - Již bez bývalé brankářské jedničky Alexandra Hyláka zavítá tým z dalekého Šumperka a zároveň i z dalekého konce tabulky do Zlatopramen arény. Na ni Šumperští Draci určitě nevzpomínají v dobrém. Tedy co se výsledku týče. Prohra 1:8 s domácími Lvy je stále jejich nejvyšší porážkou. Zda-li se Lvi opět rozstřílejí a nebo Lukáš Daneček pustí za svá záda minimum puků, se ukáže ve středu 13.1.2010. Zápas začíná v 18:00 hodin.
28-5-2-3 celková bilance 10-5-2-22
1. postavení v tabulce 15.
93 získané body 39
153:76 skóre 107:146
12:1 (Tábor) nejvyšší výhra 7:3 (Olomouc)
0:5 (Benátky) nejvyšší prohra 1:8 (Ústí n. L.)
1 utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shut-outem 1
Jan Alinč; 35b (13+22) nejproduktivnější hráč Jiří Hašek; 30b (14+16)
Pavel Janků; 18 nejlepší střelec Jakub Hulva; 15
Jan Alinč; 22 nejvíce asistencí Jiří Hašek; 16
Zbyněk Sklenička; 81 nejtrestanější hráč Roman Chatrnúch; 77
Roman Němeček; 24 hodnocení +/- Matěj Pekr; 6
Zdeněk Orct 93.58%; Dušan Salfický 91.51% úspěšnost brankářů Lukáš Daneček 89.93%
Zdeněk Orct 1.85; Dušan Salfický 2.41 průměr inkas. branek Lukáš Daneček 3.23

Aktuální forma Šumperka

Draci se pohybují na konci tabulky a potřebují body jako sůl k tomu, aby si zachovali prvoligovou příslušnost i v nadcházející sezóně. Na jejich formě je to tak trochu i znát. Z posledních pěti utkání prohráli jedno jediné, kdy na ledě Jihlavy nevstřelili gól a naopak jich půltucet obdrželi. Předcházející tři zápasy dotáhli do prodloužení, či samostatných nájezdů, které nakonec všechny tři vyhráli. Že ale umí zaútočit v řádné hrací době poznali Kohouti z Olomouce. Draci si na nich smlsli a stačili jim k tomu jen dvě třetiny, během nichž dokázali otočit z 0:3 na 7:3 a připsali si vysoké vítězství v tomto moravském derby.

Opory Šumperka

Nejvýraznější oporou Šumperka je útočník, který hájil i žlutomodré barvy, Jiří Hašek. Ten se třiceti kanadskými body suverénně vede klubové bodování. Za ním s body pětadvaceti je další bývalý ústecký hráč Jakub Hulva. Formu chytil i Roman Meluzín, který k vítězství v derby s Olomoucí přispěl dvěma góly a jednou asistencí. S devatenácti body se Meluzín drží společně s Radimem Antovičem na třetím místě. V útoku ale nejvíc pozornosti na sebe zřejmě upoutá mistr světa z Německa z roku 2001 David Moravec. Ten svou backhandovou kličkou rozhodl v prodloužení o vítězství Česka nad Finskem ve finále a tím i o „Zlatém hattricku“.

Nejlepší obránce, co se produktivity týče, je Tomáš Sedlák, jenž má na kontě osmnáct bodů. O čtyři méně má Lubomír Vosátko. Jemu ale k zisku těchto bodů stačilo jen dvaadvacet zápasů. Třetí pozici si drží Patrik Rimmel. Ve statistikách má deset kanadských bodů. I v obraně mají Draci výraznou osobnost. Robert Kántor je uvolněn z Komety Brno do Šumperka na měsíční hostování kvůli nepřistoupení na snížení platu.

Šumperská branka už nebude hájena Alexandrem Hylákem. Ten byl jeho vlastnickým klubem Kometou Brno přesunut do Olomouce. Klec Draků bude střežit Lukáš Daneček. Ten byl základním kamenem úspěchu Draků k postupu do vyšší ligy a nyní se dočkal postu brankářské jedničky. V této roli nastoupil jen ke dvěma zápasům v letošní sezoně. Jeho náhradníkem je junior Petr Misiorz.

Poslední vzájemné střetnutí

Hned na první střetnutí s domácím Slovanem Draci jen tak nezapomenou. Lvi si na nich smlsli a uštědřili jim debakl 8:1, který je zatím jejich nejvyšší prohrou. Dvakrát se mezi střelce v tomto zápase zapsali Jan Alinč a Rok Pajič. Odveta na ledě Šumperka vyzněla také vítězstvím pro Lvy. Tentokráte jim k tomu jen tak tak stačily tři góly, protože ve třetí třetině Šumperští Draci vstřelili dva góly. Slovan si ale zkušeně vítězství pohlídal. Další utkání se hrálo již v nadstavbové částí „sudá-lichá“ a Draci opět nenašli recept na pokoření silných Lvů. Těm opět stačily jen tři góly k poklidnému vítězství. Na ledě Šumperka vyhráli 3:1.

Sestavy z posledních zápasů

Salith Šumperk: Daneček L. (Misiorz) - Kántor, Novotný, Sedlák, Višňák, Rimmel, Zukal, Hoďa, Antonovič, Moravec, Podešva, Daneček J., Hulva, Pekr, Mihalík, Meluzín, Švaňhal, Janečka, Orsava

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický (Orct) - Pojkar, Němeček Klobouček, Zeman, O. Kříž, Novotný, Gýna, Sklenička - Alinč, Pazourek, Dragoun, Kloz, Přeučil, Klobouček, Šagát, Hanzl, Heřman, Pšurný Michal, Mikulík, Pšurný Roman