Ústí nad Labem - Do začátku nejoblíbenější části sezóny zbývá posledních pár hodin a Slovan bude opět bojovat o svou čest a hlavně o postup do dalších kol vyřazovacích bojů. Již v pondělí, 27. února od 17,30 hodin, přivítají Ústečtí Lvi mužstvo z Třebíče a dlouho očekávané play-off bude konečně odstartováno. Přijďte podpořit Ústecké Lvy v jejich cestě za pohárem, pojďte s nimi ruku v ruce za společným cílem a snem.

A. Wolf - 4,29
1948 (225) střely na branku (góly) 1644 (132)

Čtvrtfinále s Mladou Boleslaví

Snad nejdramatičtější konec základní části čekal na fanoušky první ligy v letošním ročníku. Do poslední chvíle se vyčkávalo, který celek si vybojuje osmé místo, znamenající účast ve vyřazovacích kolech play-off. A do posledních minut se nevědělo, zda bude Slovan jezdit do nedalekých Litoměřic, na jih republiky do Písku, na sever do Kadaně či na Vysočinu do Třebíče. Nakonec po urputných bojích a vydřených dvou bodech se na osmém místě umístila Třebíč, přičemž v těsném závěsu s jednobodovou ztrátou se na Horáckou Slavii pověsila Kadaň, Písek a Litoměřice. Ústečtí Lvi tedy na začátku týdne přivítají Třebíčské a hned o víkendu se vydají do města, které je díky své židovské čtvrti a bazilice sv. Prokopa zapsáno do organizace UNESCO.

Tým Třebíče v základní části

SK Horácká Slavia Třebíč se po posledním dvaapadesátém kole první hokejové ligy a díky tabulkovým konstelacím dostala na osmé místo tabulky, díky kterému má možnost si zahrát čtvrtfinále s vítězem základní části. Po základní části má Třebíč na svém kontě 71 bodů za 23 výher a 29 proher. Celkově svým soupeřům Třebíč vstřelila 132 branek a o třináct více jich inkasovala. Více se Třebíčským vedlo na domácím kluzišti, kde patnáctkrát vyhráli a jedenáctkrát prohráli. Horší to je na poli venkovním, neboť z šestadvaceti bojů odcházeli z ledu vítězně pouze osmkrát.

Opory třebíčského týmu

Nejproduktivnějším hráčem, nejlepším nahrávačem a nejlepším střelcem je třiatřicetiletý David Dolníček, který se tak stává nejplatnějším článkem týmu a jeho největší oporou. Zásluhou útočníka, nosícího na dresu číslo deset, si Třebíč zahraje ve čtvrtfinále, neboť to byl právě tento šikovný forvard, který v samostatných nájezdech proti Ústeckým zařídil svému mužstvu cenný druhý bod. Dolníček se díky svým statistikám (40 kanadských bodů za 50 zápasů) drží na čtrnáctém místě prvoligového bodování. Každoroční oporou v útoku je i nadále pětadvacetiletý Marek Laš, který si letos zahrál v ústeckém dresu sedm zápasů a v Třebíči za 33 zápasů nasbíral 44 kanadských bodů. Jedenadvacetiletý Martin Dočekal vynechal v základní části pouze jedno jediné utkání a na svém kontě má 24 bodů.

Mezi nejproduktivnější obránce týmu patří třiadvacetiletý David Rangl se sedmnácti body a s devíti kanadskými body o dva roky mladší Jakub Kania a Vladimír Brož, ústecký odchovanec, který v prvním vzájemném zápase potopil Lvy v prodloužení a zajistil tak výhru Třebíče.

Největší stálicí v týmu je dvacetiletý brankář Šimon Hrubec, který do své brány pustil Martina Štefla a Adama Wolfa na pouhých 230 minut. Sám Hrubec odchytal v základní části téměř tři tisíce minut, musel si poradit s osmnácti sty zásahy a inkasoval 130 gólů. Na svém kontě má i pět čistých kont a dvě asistence. Díky své úspěšnosti obdržel po základní části pomyslnou stříbrnou medaili v tabulce prvoligových gólmanů.

Ústecká očekávání

Dvojice silných gólmanů, mísící se s velkými zkušenostmi jednačtyřicetiletého Zdeňka Orcta a talentem šestadvacetiletého Vladimíra Koutského. Síla nejproduktivnějšího obránce Lvů, Jana Kloboučka, a zároveň jeho schopnost motivovat a vyburcovat tým k nejlepším výkonům, bodyčeky Jiřího Zemana či parametry Zbyňka Skleničky, zastrašujícího tak všechny nepřátele na míle daleko. A konečně nejlepší produktivita v první lize samotného krále statistik, Jaroslava Roubíka, technická práce a úžasný přehled ve hře Jana Alinče, šikovnost a bojovnost Robina Hanzla či Forsbergova klička v provedení Roka Pajiče.

Vzájemná střetnutí v základní části

Loňská sezóna a přehlídka samostatných nájezdů a souboj gólmanů. Tak přesně se dají popsat dvě vzájemná utkání, která spolu Ústí nad Labem s Třebíčí sehrála. A v obou dvou zápasech platilo pravidlo výhry domácího celku. Z Třebíče si Ústečtí Lvi odváželi prohru 4:5 po samostatných nájezdech, zatímco doma urvali dva body a vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Letošní sezóna

• Třebíč – Ústí nad Labem 3:2p
  • Ústí nad Labem – Třebíč 4:3
  • Třebíč – Ústí nad Labem 3:4sn
  • Ústí nad Labem – Třebíč 1:2sn

A ani letos nemá Slovan vzájemnou zápasovou bilanci ve svých rukách. Ze čtyř vzájemných utkání a nabízených 12 bodů urvali Lvi pouze sedm bodů, když dokonce třikrát musela hra dospět do prodloužení, neboť výsledek po šedesáti minutách byl stále vyrovnaný. Ústečtí na domácím ledě vyhráli za plné tři body pouze jednou, naposledy ztratili s Třebíčí dva body. Na Vysočině byla jejich úspěšnost padesátiprocentní, ze šesti bodů dovezli tři.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů ze vzájemných utkání letošní sezóny získáte při kliknutí na odkaz vzájemného duelu:

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:2p (15. 10. 2011),
HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 (23. 11. 2011),
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4sn (14. 01. 2012),
HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 1:2sn (22. 02. 2012).