Ú s t í n/L. - Ústečané v posledních dvou domácích zápasech zvítězili. Nejprve porazili Třebíč 3:0, poté vyhráli nad Rebely z Havlíčkova Brodu 7:3. Ve středu 26. 11. cestují Severočeši do Šumperka, kde od 18:00 hodin změří síly s hráči Salithu. Oba kluby odehrály dva vzájemné duely. V těch se vždy více dařilo Drakům. Moravané porazili hokejisty Slovanu 7:5 a poté 5:3.

• SK Kadaň - Salith Šumperk 5:2

Moravané odehráli celkem šestadvacet kol. Utkání proti Jihlavě se nekonalo, protože v Šumperku došlo k výpadku proudu a zápas byl přesunut na leden. Draci mají na svém kontě devětatřicet bodů. Žlutomodří jedenáctkrát zvítězili v základní hrací době. Jedenkrát porazili soupeře v prodloužení a jedenkrát udolali soka po samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Kučery mají svém kontě jedenáct proher. Jedenkrát padli v nastaveném čase a jedenkrát prohráli po samostatných nájezdech. Nejvyšší výhru si Draci připsali v duelu proti Mostu, který porazili vysoko 6:1. Naopak nejméně se jim dařilo proti Havířovu a Litoměřicím. V obou případech prohráli 2:6.

• Asistent: Ing. Jaromír Jindřich

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je forward Patrik Moskal (12+22), který získal čtyřiatřicet bodů. O druhou příčku se dělí trojice hráčů Lukáš Žálčík (13+8), Aleš Staněk (5+16), Tomáš Sedlák (5+16). Všichni tito hokejisté získali shodně jedenadvacet bodů. Třetí pozici okupuje Michal Velecký (9+11), jenž získal dvacet bodů. Nejlepším nahravačem je Patrik Moskal, který dvaadvacetkrát přihrál na gól. Jedničkou na gólmanské pozici je Vladislav Koutský , který odchytal pětadvacet zápasů. Jeho úspěšnost se pohybuje na hranici 90,76% . V zápase průměrně obdrží 3,11 gólů. Jeho kolega Daniel Zelenka hájil svatyni v pěti utkáních a celkem odchytal 242 minut. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 89,58% a průměrně pustí za svá záda 3,72 branek.

Vzájemná střetnutí Salithu a Slovanu v aktuální sezóně

Hokejisté Šumperka a Ústí nad Labem na sebe v letošní sezóně narazili dvakrát. První klání se odehrálo na ledě Moravanů. V tomto duelu padlo celkem dvanáct gólů. Skóre utkání otevřel ve čtvrté minutě ústecký Kolafa. Holíkovi se do konce třetiny podařilo ještě srovnat na 1:1. V prostředním dějství se Moravané prosadili třikrát a Severočeši dvakrát. Ve třeti třetině viděli diváci opět pět gólů. Ještě sedm minut před koncem byl stav vyrovnaný 5:5. Domácí přidali ještě další dva góly a Draci tak zvítězili 7:5. Druhý zápas se hrál v krajském městě. Hosté si během první a druhé třetiny vytvořili tříbrankový náskok. Na 1:3 snížil šest minut před druhou sirénou Roubík. Tento hráč přidal další zásah na začátku třetí periody. Tímto činem tak snížil na 2:3. Draci přidali další dvě branky a stav na tabuli byl 5:2 ve prospěch hostí. Ústečtí se však nevzdávali a Roubík svým hattrickem snížil na 3:5 . To ale bylo ze strany Slovanu vše a tři body za výhru putovaly na Moravu.

27. kolo z pohledu obou celků

• HC Benátky nad Jizerou – Salith Šumperk 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 6. Hrníčko (Víšek, Skořepa), 17. Mikyska (Hrníčko, Pabiška), 53. Víšek (Špaček, Hrníčko) - 9. Haas, 19. Moskal (Žálčík).
    Sestava Salith Šumperk: Koutský – Starý, Drtil, Gewiese, Bail, Slavík, Novotný – Velecký, Vrdlovec, Haas – Žálčík, Moskal, Brunec – Blahuta, Vachutka, Cink – Illéš.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Rebel Havlíčkův Brod 7:3 (1:0, 3:2, 3:1)
    Branky a nahrávky: 10. Tůma (Černý, Rod), 22. Budínský (Kloz, Vágner), 27. Gengel (Brož, Baránek), 36. Merta (Kloz, Budínský), 52. Metra (Brož, Baránek), 55. Přeučil (Gengel, Smetana), 56. Baránek (Vágner, Kloz) – 37. Maliník (Kuchler, Rousek), 39. Heřman (Kolář, Kubalík), 51. Zdráhal (Babka, Semrád).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, K. Černý, Vl. Brož, M. Vágner, M. Zdvořáček, Smetana, Holomek – do 45. D. Tůma, Roubík, Rod – Budínský, J. Kloz, D. Merta – Pořický, T. Vávra, P. Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel.