Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem přijede soupeř z Mladé Boleslavi. Boleslavští aktuálně okupují první příčku tabulky a mají před Slovanem náskok 25 bodů. Ústečtí hokejisté tak mají před sebou nelehký úkol – vybojují na domácím ledě alespoň bod? To se dozvíme v pondělí 11. listopadu od 18 hodin ve Zlatopramen Areně.

Boleslav v letošní sezóně

Mladá Boleslav se momentálně usadila na první příčce tabulky se 48 body. Druhá Jihlava na ni ztrácí 4 body a třetí Olomoučtí dokonce bodů 8.

Boleslavští hokejisté začali sezónu bravurně. V prvním kole si poradili se Šumperkem 6:1. Poté si došlápli na Kadaň (4:1) a Litoměřice, které rozstříleli 7:1. Slibný začátek sezóny narušil až Beroun, který Mladoboleslavské porazil 4:2.

Prohra boleslavské hokejisty nastartovala k lepším výkonům. Na přelomu září a října předvedli šňůru 6 vyhraných zápasů v řadě. Postupně si poradili s Jihlavou (4:0), Benátkami (2:1sn), Mostem (8:3), Ústím (6:1), Havířovem (6:3) a Olomoucí, kterou porazili 4:2.

Vítězné tažení jim překazily až České Budějovice, které porazily Boleslav 5:4 po samostatných nájezdech. Z dalších 9 zápasů prohráli Boleslavští jen 2 – nejdříve nestačili na Kadaň (0:1), poté si na Boleslav vyšlápla Jihlava, která soupeře rozstřílela 5:2.

Kádr Mladé Boleslavi

Branku Boleslavských hájí zkušený Michal Valent, který v této sezóně nastoupil k 16 zápasům. Na svém kontě má 14 výher a jen 2 prohry. Záda mu kryje mladičký Roman Will, který se objevil ve 4 zápasech (2 výhry a 2 prohry).

Z obránců nejvíce vyniká Milan Toman, který má 12 bodů za 12 asistencí. O 4 body méně má na svém kontě Tomáš Protivný, který vstřelil 3 branky a u 5 asistoval. Třetím nejproduktivnějším obráncem je exústecký Roman Němeček (2+4).

Mezi útočníky nasbíral nejvíce bodů David Výborný, který má na svém kontě 34 bodů za 7 gólů a 27 asistencí. Na druhé příčce je s 29 body Tomáš Nouza (15+14). Na pomyslném třetím místě je zatím Michal Broš, který nastřílel 11 gólů a u 15 asistoval.

Poslední vzájemné střetnutí

V letošní sezóně se soupeři střetli zatím jen jednou - a to v rámci 8. kola na boleslavském ledě. Výběr Jaromíra Šindela zde utržil prohru 6:1. Jediný gól Ústeckých vstřelil na konci druhé třetiny Petr Přeučil.

Ze začátku se utkání nejevilo pro Severočechy vůbec špatně. Na konci úvodního dějství prohrávali jen o gól. Ve druhé třetině ale přišla Boleslavská smršť – v průběhu 11 minut nastříleli 4 branky. Na to dokázali Ústečtí reagovat jen gólem Přeučila.

20. kolo z pohledu obou celků

• HC Most – BK Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)
    Branky a nahrávky: 3. Jurčík (Zavřel, Tauš), 40. Slavíček (Písařík, Sedláček) – 4. Musil (Lenc, Vrbata), 16. Mikulík (Klimenta, Broš), 49. Jiránek (Lenc), 56. Nouza (Výborný, Bohunický), 59. Broš (Němeček, Mikulík).
    Sestava BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Bohunický, Protivný, Žabka, Souček – Nouza, Výborný, Starý – Mikulík, Broš, Klimenta – Lenc, Vrbata, Musil – Jiránek, Loskot, Podsedníček.
  • HC AZ Havířov – HC Slovan Ústečtí Lvi 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 41. Klimša (Jakúbek), 43. Škumát (Roupec) – 9. Daniel Boháč (Grin, Baránek).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý - K. Černý, Smetana, Grin, Sklenička, Vl. Brož, Vaněk - J. Kloz, Roubík, P. Přeučil - Baránek, V. Meidl, Daniel Boháč - Dostálek, Rod, D. Tůma, Vávra.