Ú s t í n/L. - Ústecké hokejisty čeká další zápas. Po dvou domácích duelech maji před sebou utkání na ledě soupeře. Slovan cestuje do nedalekého Kladna, které vévodí tabulce WSM Ligy. Severočeské hokejisty nečeká vůbec nic snadného. Utkání startuje v sobotu 23.9. v 16:00 hod. Sledovat jej můžete na onlajnech.

1

Kladno vévodí tabulce WSM Ligy. Odehrálo čtyři zápasy, z možných dvanácti bodů získalo hned deset. Na úvod soutěže odehrálo domácí zápas proti Kadani. Trhači jsou vždy nepříjemný soupeř, což platilo i nyní. Kladno sice rychle vedlo o dva góly, pak ale Kadaň během pěti minut vyrovnala a pomýšlela na bodový zisk. K tomu nakonec nedošlo, neboť domácí o své výhře rozhodli osm sekund před koncem třetí třetiny, kdy se prosadil z hranice brankoviště Jakub Strnad.

Druhým soupeřem byl Frýdek-Místek. Tento tým hrál srdnatě, dlouhou dobu vzdoroval. Ve druhé polovině zápasu ale inkasoval tři branky, a tak Kladno vyhrálo 3:0. Brankář Cikánek zneškodnil všech 36 střel a vychytal čisté konto. Kladenská neporazitelnost platila i po zápase se Vsetínem. Nováček WSM Ligy cestoval do středních Čech a v utkání se mu nepovedlo vůbec nic. Již po první třetině vedli Rytíři 3:0. Ve druhé části hry vstřelil domácí celek tři branky a mač se jen dohrával. Kladno vyhrálo jednoznačně 7:1, u šesti vstřelených gólů byl na ledě David Štich.

V zatím posledním zápase ale Kladno zaváhalo. Hrálo na ledě Třebíče, která se zásluhou Horkého dostala do vedení. Rytíři dokázali vyrovnat. Krátce po polovině zápasu se prosadil Hořava. V poslední minutě hry nejprve poslal Třebíč znovu do vedení Vodný. Kladno odvolalo brankáře a vyplatilo se, západ do prodloužení dostal Kaut, který uspěl tvrdou ránou. V nastaveném čase rozjásal domácí fanoušky zkušený Roman Erat. Kladno tak v sezóně poprvé prohrálo a ztratilo dva body.

Vzájemná střetnutí

V rámci přípravných zápasů se tyto dva týmy neutkaly, a tak musíme pro vzájemné zápasy do minulé sezóny. V základní části WSM Ligy se sehrály čtyři zápasy mezi Ústím a Kladnem. Úvodní duel se hrál 1. října na Kladně a domácí vyhráli 3:0. Dvanáctého prosince se hrálo na severu Čech a diváci viděli jen jednu branku. Prosadil se ve 27. minutě Jaroslav Roubík. Jeho gól byl rozhodující. Jakub Soukup vychytal čisté konto. Třetí vzájemný mač se hrál znovu na Kladně a domácí celek vyhrál v prodloužení 3:2. Hned v první minutě nastaveného času rozhodl Drtina. V závěru dlouhodobé části inkasovalo Ústí od Kladna vysokou porážku 2:6. Slovan se s Rytíři utkal také ve čtvrtfinále play-off. Kladno ale žádné drama nepřipustilo a vyhrálo 4:0 na zápasy.

Statistické zajímavosti

Průměrně nejvíce času na ledě z kladenského týmu tráví obránce Petr Štindl – 22:18. Nejvyšší úspěšnost střelby má Roman Přikryl – 50 %. Nejčastěji střílejícím hráčem je Jakub Strnad, který vypálil celkem patnáctkrát. Osmadvacetiletý útočník Tomáš Kaut získal 75 % všech kladenských kanadských bodů v této sezóně.

Nejvyužívanějším hráčem Slovanu je obránce David Bernad. Průměrně za zápas odehraje 25 minut a 11 vteřin. Ladislav Gengel má padesátiprocentní úspěšnost střelby. Ondřej Najman je nejúspěšnější na vhazování, z 29 jich vyhrál 19 – úspěšnost 65,52 %. Lepší je Pavel Kousel, ale ten absolvoval jen jednu buly, které vyhrál. Jaroslav Roubík absolvoval nejvíce vhazování, za čtyři zápasy bojoval o puk hned 103 krát.

4. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno 3:2 v pr. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 7. Horký (Erat, Mikyska), 60. Vodný (Wasserbauer, Havránek), 65. Erat (Dolníček, Horký) – 31. Hořava (Kloz, Machač), 60. Kaut (Kloz, Tůma).
    Sestava Rytíři Kladno: Kopřiva – Hořava, Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Štich – Tůma, Machač, Kloz – Svedlund, Přikryl, Strnad – Kubík, Kaut, Zikmund – Kružík, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – Energie Karlovy Vary 2:3 v pr. (0:1, 0:0, 2:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 53. Dufek (Najman), 54. Najman (P. Kousal, Dufek) – 16. M. Rohan (Podlipnik, Stloukal), 57. Podlipnik (T. Rachůnek, Kverka), 61. O. Beránek.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička – Bernad, Husák, Macek, M. Vágner "C", Hes, M. Zdvořáček – Melka, Roubík "A", Smolka – D. Merta, Vrdlovec "A", L. Volf – Dufek, Najman, P. Kousal – Mical, Gengel, Severa.