Ve třináctém kole pojede ústecký tým na led Frýdku-Místku. Frýdek se nachází na čtvrtém místě, Slovan je na sedmém. Ústí ve dvanáctém kole rozstřílelo Kadaň 9:2 a mohlo by tak do utkání proti Frýdku nastupovat s velkým sebevědomím. To Frýdek prohrál v posledním kole na ledě Třebíče 0:4 a bude teď chtít získat plný počet bodů na domácím ledě. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 14. října v 17:00 hodin.

3

Frýdek odehrál dvanáct zápasů a v tabulce je s dvanácti body na čtvrtém místě. Má tříbodovou ztrátu na první Karlovy Vary. Z dvanácti utkání prohrál pouze pět, dvě z toho v prodloužení. Nejméně se Frýdku povedlo utkání z minulého kola na ledě Třebíče. Nedokázal vstřelit gól, a ke všemu ještě čtyři inkasoval.Začátek sezóny se tomuto týmu povedl a mohl by myslet na přední příčky v lize.

Z posledních pěti zápasů vyhrál Frýdek tři, jeden v prodloužení. Zbylé dvě utkání prohrál na venkovním ledě, též jeden v prodloužení. Za zmínění stojí domácí utkání proti Prostějovu. První třetinu byl klid, týmy se přetahovaly o puk, sem tam pár střel na bránu a i pár nadějných šancí. V druhé třetině to ale začalo. Frýdek začal tlačit a v druhé periodě vstřelil krásné čtyři góly. Prostějov již na tuto kanonádu nedokázal odpovědět a výsledek tak jen esteticky upravil na 1:4.

Vzájemná střetnutí

V minulé sezóně se Ústí nad Labem utkalo s Frýdkem-Místkem čtyřikrát, z nichž mají týmy bilanci 2:2 na zápasy. První vzájemné utkání se odehrálo na ledě Frýdku. O góly nebyla nouze, fanoušci viděli třináct gólů, konečný stav byl 7:6 pro Frýdek. Druhý duel se hrál v Ústí nad Labem a Slovan slavil tříbodové vítězství 3:1.

Na třetí utkání se Slovan znovu musel vydat do dalekého Frýdku a bohužel si z něj neodvezl ani bod. Konečný výsledek byl 4:2 pro Frýdek. Poslední ze čtyř zápasu hrál Slovan doma. Ústí už už slavilo vítězství 3:2, když v tom patnáct sekund před koncem skóroval Aron Chmielewski, a šlo se tedy na prodloužení. V tom bylo Ústí úspěšnější, když po nahrávce Roubíka dostal puk za brankářova záda Antonín Melka. Slovan tak bral o bod víc.

Statistické zajímavosti

Frýdek-Místek si tuto sezónu odpykal již 172 trestných minut. Slovan jich má oproti Frýdku pouhých 116.

Nejúspěšnějším hráčem Frýdku na vhazování je Antonín Pechanec, který má úspěšnost 55,56 %.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan má aktuálně nejlepší přesilové hry. Z 53 početních výhod proměnil hned šestnáct. Procentuální úspěšnost je 30,19 %, což je nejvyšší úspěšnost v lize. Druhé Benátky (25,93 %) tak na Slovan ztrácejí pět procent.

Ústí vstřelilo za tuto sezónu 25 gólů na ledu soupeře a řadí se tak v tomto ohledu na první místo v lize.

11. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek-Místek 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 35. Diviš (Dolníček), 39. Dolníček (Nedbal, R. Erat), 43. R. Erat (Diviš, Nedbal), 50. Kusko (T. Havránek, Kristl).
    Sestava HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Bartko, L. Kovář, Ovčačík, Zahradníček, D. Stránský, Piegl – Kvasnica, Bajtek, Kafka – Kofroň, Mikulík, Christov – Klimša, Przybyla, J. Kalus – Flok, Molina, Kaukič.
  • HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 9:2 (5:0, 1:0, 3:2)
    Branky a nahrávky: 8. Vrdlovec (P. Kousal, Bernad), 11. Vrdlovec (P. Kousal), 13. Roubík (Melka), 15. Roubík (Husák), 20. Dufek (Gengel), 33. Husák (Roubík, Smolka), 53. Sladkovský (L. Volf, Bernad), 54. Melka (TS), 55. M. Vágner (Vrdlovec, Vl. Brož) – 44. Szathmáry, 59. Hlava (Szathmáry, Hejcman).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička – Husák, Bernad, M. Vágner (C), Vl. Brož, Hes, M. Zdvořáček, Macek – Melka (A), Roubík, Smolka – Severa (A), Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Dufek, L. Volf – Sladkovský, Markulinec.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.