Ú s t í n/L. - Po utkání s Kadaní proběhlo hned několik změn, tou hlavní je odchod hlavního trenéra Miroslava Macha. I přes to sezona pokračuje dál a ústečtí hokejisté potřebují po pěti prohraných zápasech získat opět nějaké body. Do cesty se jim tentokrát postaví devátý Frýdek-Místek, který ztrácí tři body na poslední postupové místo do play-off. Obě letošní vzájemná utkání přinesla velký počet gólů, takže se máme i tentokrát určitě na co těšit. Zápas startuje v sobotu 13. ledna v 17:00 hod.

2

Frýdek se momentálně nachází na devátém místě a jeho snahou je zabojovat o vyřazovací boje, do kterých mu chybí pouze jedna výhra. Pokud Valaši zaváhají a červenobílí zvítězí v domácím prostředí, dotáhnout se tak na poslední postupové místo, ale to je ještě ve hvězdách, jelikož do konce základní části ještě pár zápasů chybí.

HC Frýdek-Místek

• Rok založení: 1976
  • Klubové barvy: červená a bílá
  • Trenér:Jiří Juřík
  • Asistent trenéra:Marek Malík

Vzájemná střetnutí

Tyto dva celky se potkaly v této sezóně dvakrát, nejprve byl domácím celkem Frýdek-Místek, jednalo se o 13. kolo. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, a tak se šlo do prodloužení, o kterém minutu před koncem základní části rozhodl Kofroň. Prodloužení ale o vítězi nerozhodlo, a tak následovaly nájezdy, kde je to buď a nebo, úspěšnější byl celek Frýdku, který vyhrál 6:5sn. Ve druhém vzájemném utkání přijel tým Jiřího Juříka do Ústí nad Labem. Opět se jednalo o velice vyrovnaný zápas, kde padalo hodně branek. Slovan ale zabojoval, udržel náskok z prvních dvou třetin, a bral tři body za výsledek 5:4.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem s jedenáctým nejvyšším počtem vstřelených branek (14) v celé WSM Lize. Na třináctém místě je Antonín Melka (13).

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 24:58 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Ladislav Gengel s dvaatřiceti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Frýdku je David Klimša, který má na kontě jedenáct vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Lukáš Kovář (v průměru 21:50 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl Filip Bajtek (117).

38. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem –SK Trhači Kadaň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 54. Vrdlovec (Kružík, Husák) – 9. Polák (Tupý, J. Müller), 45. Wágner (O. Procházka, Kadeřávek), 60. Kůs Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (J. Dlouhý) – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Vaněk, Husák, Bernad – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, M. Chalupa, Melka – Najman, Vrdlovec, Severa – D. Merta, Kružík, Smolka.
  • SK Horácká Slavia Třebíč – HC Frýdek-Místek 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 8. Nedbal (R. Erat, Dolníček), 53. T. Havránek (R. Erat, Dolníček) Sestava SK Trhači Kadaň: L. Daneček (Strmeň) – Bartko, Zahradníček, Haman, Piegl, Matyáš, D. Stránský – Štumpf, Bajtek (A), J. Kalus – Kvasnica, Mikulík (C), Kofroň – Franek, Przybyla, Kafka – Kaukič, Peterek

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.