Ú s t í n/L. - V první hokejové lize v současné době naleznete hned dvanáct týmů s aktuálně lepší formou. Jedním z nich je i Horácká Slavia Třebíč, na jejíž led zajíždí Ústečtí Lvi v sobotu 23. listopadu. Na stadionu šestého týmu ligy bude úvodní buly vhozeno v 17:30.

Aktuální forma HC Slovan Ústečtí Lvi

Není důvod se schovávat za nějaké fráze a kličky. Slovan prohrál posledních šest zápasů, z toho hned pět utkání o gól. Výsledek? Lvi klesli na předposlední třinácté místo a pouze o skóre jsou před posledním Mostem. Poslední výhra se datuje k 2. listopadu, kdy Ústí udolalo Benátky nad Jizerou 2:1 po samostatných nájezdech.

Před pár dny žlutomodří provedli změnu na trenérském postu, Jaromíra Šindela nahradil staronový kouč Milan Skrbek. Slovan v posledním utkání srdnatě bojoval, ambiciózním Rebelům z Havlíčkova Brodu nenechal po porážce 1:2 body lacino. A svou stoupající formu budou chtít Lvi potvrdit právě v Třebíči.

• Asistent: Radek Novák

Horáci jsou na tom přece jen lépe, s 37 body na kontě se nacházejí na 6. místě tabulky. Loňský semifinalista soutěže podává po celý průběh sezóny celkem spolehlivé výkony a Třebíč by tak v play-off neměla chybět.

Jediný bod ztrácí Třebíč na páté Litoměřice, pak už je bodová ztráta vyšší. Boleslav, Olomouc, Havlíčkův Brod a Jihlava přece jen svým pronásledovatelům z čela tabulky již utekli.

Třebíč v posledním utkání vydolovala všechny tři body proti Mostu po výhře 4:3, domácí tak budou o víkendu ve velmi dobrém rozpoložení a budou proti Ústí chtít potvrdit solidní formu.

Opory Třebíče

Největší hvězdou a oporou Horácké Slavie je její nejproduktivnější hráč Lukáš Nahodil. Zatím si připsal do statistik pouhé dvě branky, to ale vykompenzoval hned jedenácti asistencemi. Nahodil v minulosti působil i v Ústí, střihl si pár startů i za extraligové Pardubice.

Zkušenosti z Ústí má i útočník Marek Laš, v útoku se prosazuje i Jakub Čuřík. V brance vládne Martin Falter, v obraně je osobností například zkušený Rostislav Malena.

Poslední vzájemný zápas

V utkání 12. kola přivítali ústečtí hokejisté ve Zlatopramen Areně Horáckou Slavii Třebíč. Úvod duelu patřil hostům, když skóre otevřel v páté minutě v přesilové hře Rostislav Malena. Ve 37. minutě se též v početní výhodě podařilo vyrovnat Jaroslavu Roubíkovi. Rozhodující trefu zaznamenal v 63. minutě Tomáš Fořt, jenž se zasloužil o prémiový druhý bod pro celek z Vysočiny.

24. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústečtí Lvi - Rebel Havlíčkův Brod 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 3. Meidl (Grin, Sklenička) – 12. Dvořáček (Maliník, Stach), 17. Číp (Havel, Polodna).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, Vobořil, Holomek, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – Havlíček, Roubík, V. Meidl – Vávra, Alinč, Rod – Dostálek, M. Hanzl, Daniel Boháč – Baránek, J. Kloz, Pořický.
  • HC Most - HC Horácká Slavia Třebíč 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 8. Nedrda, 31. Kafan (Chaloupka, Pšurný), 46. Pšurný (Tůma, Nedrda) - 8. Křivohlávek (Wasserbauer, Nahodil), 12. Křivohlávek (Nahodil), 26. Křivohlávek (Nahodil, Čejka), 31. Mikeska (Fořt, Křivohlávek), 59. Laš (Čuřík).
    Sestava HC Horácká Slavia Třebíč: Falter – Dlapa, Dujsík, Dietz, Bilčík, Čejka, Rangl – Laš, Dolníček, Čuřík – Fořt, Mikeska, Kaut – Wasserbauer, Nahodil, Křivohlávek – Čech, Paták, Vondráček.