HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Rozpočet skládáme ztěžka, ale rád bych Slovan viděl zase na nejvyšších příčkách, říká Miroslav Zadák
30.3.2017 | Martin Pešout
Autor fotografie: SPORTY ÚSTÍ

Rozpočet skládáme ztěžka, ale rád bych Slovan viděl zase na nejvyšších příčkách, říká Miroslav Zadák

Ú s t í n/L. - Významný sponzor a spolumajitel klubu Miroslav Zadák ze společnosti ATT Investments CZ SE zažil se Slovanem svou první sezónu. A klubovému webu poskytl rozhovor, ve kterém hodnotí svou dosavadní účast v ústecké organizaci a přidává řadu dalších postřehů.

Máte za sebou první sezónu v roli významného sponzora a spolumajitele klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Jak tedy uplynulý ročník hodnotíte?
Zatím se rozkoukávám (úsměv). Potvrdilo se to, co mi bylo dříve prezentováno a to je fakt, že se rozpočet klubu na sezónu skládá velmi těžce. Z tohoto pohledu je 6. místo ve WSM lize úspěchem. Na lepší výsledek to zatím nebylo, protože bez většího množství financí nemůžete sehnat lepší hráče. Rozkoukávám se tedy, a to i v rámci kontaktu s dalšími partnery. Seznamuji se s tím, kdo zajišťuje rozpočet nebo s tím, kdo zajišťuje sportovní vizi. Zatím jsem tu takovým rozhodčím mezi oběma stranami. Z mého pohledu má Slovan tradici a měl by hrát výše. V minulosti hrál o první místo v této soutěži a bylo pěkné ho tam vrátit. Rád bych se Slovanem vítězil.

Každopádně jste se rozhodl v klubu pokračovat a svou podporu i navýšit.
Chtěl jsem dát signál, že to myslím vážně. Byl bych rád, kdyby se i další partneři, i ti potencionální také rozhodli pro Slovan a společně jsme ukázali, že to s hokejem v Ústí myslíme dobře. Momentálně nemáme rozpočet na to, abychom hráli v tabulce nahoře. Sport je dobrým vzorem pro mládež, už to začíná u malých hokejistů a ti zase potřebují dobré vzory.

Jak vnímáte město Ústí nad Labem a hokej v krajském městě?
Ústí je stotisícové město a je tu mnohem více firem než na Kladně, odkud pocházím. A tak si myslím, že by podpora hokeje v Ústí mohla být i vyšší než třeba právě na Kladně a mělo by se to někde projevit. Byl jsem v kontaktu s fotbalovou Viktorií Plzeň ještě dva roky předtím než vyhráli první titul. A tehdy mě nadchla jejich byznysová vize. Začali to tam dělat jinak a fotbal v Plzni dostali na úplně jinou úroveň. Hokej v Ústí je kvalitní produkt a má velký potenciál na to, aby se místní hokej dělal ještě lépe. Rád bych zkvalitnil zázemí. Na stadionu chybí lepší prostor pro partnery, kde se mohla konat obchodní setkání a další věci. I takové detaily by mohly přinést nové sponzory. Je to ale také o jednání s městem, jemuž stadion patří. Postřehů mám hodně a je to o další diskuzi.

Jak vnímáte fakt, že kluby se kterými Slovan hrával první ligu jako Liberec či Mladá Boleslav, dnes hrají o nejvyšší příčky v extralize, zatímco Slovan zůstal ve stejné soutěži?
V těchto klubech vstoupili do hry pánové Syrovátko a Plachý vlastním kapitálem a mohli si sami rozhodnout, jakou cestou půjdou. Slovan je v trochu jiné situaci.

Jak vidíte fungování ve sportovním klubu, které je patrně odlišné od práce v klasické firmě?
Nějaký rozdíl v tom nevidím. Naopak bych ocenil práci pánů Vladimíra Evana, Jana Čalouna nebo Jiřího Zdvořáčka a širšího vedení, kteří tu dva roky dělali hokej zadarmo. A v podstatě zachovali hokej v Ústí, aby se tu vůbec hrál.

Jak se vám líbily domácí zápasy z pohledu diváka?
Nejvíce se mi líbila utkání s Litoměřicemi, odkud přijela spousta fanoušků a byla výborná atmosféra. To samé s Kladnem, což je moje osobní derby (úsměv). Při těchto utkáních, kdy se dostala divácká návštěva třeba na dva a půl tisíce fanoušků, rázem byla atmosféra v aréně úplně jiná a lepší. Tohle město si rozhodně zaslouží vyšší diváckou návštěvnost. Sice se mírně zvýšilo vstupné, stále je ale jedno z nejnižších v lize. Přál bych si, aby se lidé chodili na hokej bavit. Četl jsem například, že když ve Finsku o víkendu zavřeli obchody a hypermarkety, najednou se jim zvýšila divácká návštěvnost. Dnes rodiče vezmou děti ve volném času do obchoďáku místo toho, aby je vzali na sport.

A na závěr, jak se vám líbí ústecký stadion? Například Jan Čaloun v minulosti tvrdil, že pro diváky vypadá aréna komfortně, ale se zázemím je to už horší...
Pro mě je stadion nádherný, ale smutný. Chtěl bych ho rozsvítit. U vstupu v blízkosti restaurace je výborný prostor, kam bych například umístil prostor pro sponzory a partnery. Chtěl bych rovněž zkvalitnit zázemí, aby byl stadion k užitku nejen při zápasech, ale i dalších událostech. Ve srovnání s Kladnem, kde člověk mrzne celou sezónu, je ústecký stadion rozhodně útulný.

 
 
Aktuálně na webu

Seznam přípravných zápasů před nadcházející sezónou

Ú s t í n/L. - Jako všechny ostatní týmy, tak i Slovan bude hrát před nadcházející sezónou... Celý článek

Chci být platným hráčem a pomoci týmu do play-off, říká David Merta

Ú s t í n/L. - David Merta se pilně připravuje na nadcházející sezónu, ve které chce zlepšit své... Celý článek

SKYNER reality Brunova tipovačka 2017/2018 zná své vítěze

Ú s t í n/L. - Znovuobnovená Brunova tipovačka má za sebou již devátý ročník. Fanoušci, kteří se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv