Ú s t í n/L. - Dlouho držel svůj tým v naději na dobrý výsledek. Karlovy Vary vyslaly na dvacetiletého Jana Růžičku téměř čtyřicet střel. Během prvních dvou třetin inkasoval pouze jeden gól při vlastním oslabení po dobré teči hostujícího hráče. Růžičkovi spoluhráči se mu za to odvděčili ve třetí třetině dvěma brankami během minuty a půl. Slovan však obrat nedokázal udržet a padl s Karlovými Vary v prodloužení 2:3.

Začátek utkání nepřinesl mnoho střel, což není pro gólmana úplně ideální…
To určitě není. Myslím si, že ta první třetina byla taková opatrnější. Ale pak jsem se do toho dostal jednoduššími střelami, které na mě Vary poslaly a dostal jsem se tím do zápasu.

První branku jste inkasovali v oslabení, jak ten gól padl?
Byla tam střela od modré, tam jsme si myslím celkem dobře rozebrali hráče před bránou, ale přišla šťastná teč. Já jsem si myslel, že to byla vysoká hůl, ale kluci říkali, že ne. Byl to šťastný gól, ale takové v hokeji padají.

Ve třetí třetině jste otočili vývoj utkání. Co se stalo, že to najednou šlo a spadly vám tam hned dvě branky?
To je dobrá otázka. Já si myslím, že jsme tomu šli naproti. Už od druhý třetiny jsme byli trošku lepší. Měli jsme lepší pohyb, díky tomu jsme Vary zaskočily a kluci byli odměnění dvěma brankama. Škoda, že jsme to neudrželi.

Nejprve jste otočili utkání vy a po vás také Vary, což je určitě škoda, že jste to neudrželi…
Škoda to je, ale před zápasem, kdyby nám někdo řekl, že budeme proti Varům brát bod, tak budeme rádi. Věděli jsme, že sem přijede ambiciózní tým, který má ty nejvyšší cíle. Před zápasem bychom tedy byli spokojení, ale s tímto průběhem je to škoda. Trošku gól na můj vrub, ale to už se teď nedá nic dělat.

Co podle vás zápas rozhodlo? Byly v něčem Vary lepší?
Jak už jsem řekl, myslím si, že jsme byli dvě třetiny lepší my. Vary byly trochu šťastnější v závěru.

Nyní vás čekají tři zápasy na hřišti soupeře, tak na čem je potřeba zapracovat?
Je potřeba hrát jako tu druhou a třetí třetinu. Začít makat a dobře bruslit hned od začátku, aby nám soupeř neutekl. Potřebujeme samozřejmě zvenku co nejvíc bodů.

Jak to vypadá s brankáři? Zatím čtyři utkání a tři různí gólmani. Máte nějaký systém, jak se budete točit?
To já nevím, to je spíš otázka na trenéry. Zda tady zůstanu, nebo jak to se mnou bude vypadat, se dozvím za chvíli.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.