Ú s t í n/L. - WSM Liga se blíží ke svému konci. Na ústecké hokejisty čeká poslední venkovní zápas aktuálního ročníku. V severočeském derby se utká na ledě Kadaně s tamními Trhači. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 21. února v 18:00 hod.

8

Hokejisté Kadaně mohou být rádi, že právě končící ročník WSM Ligy je nesestupový. Trhači jsou na posledním místě tabulky, ztrácí patnáct bodů na předposlední Benátky nad Jizerou. Pouze v deseti zápasech z padesáti dokázal tento celek bodovat. Šest jich vyhrát v základní hrací době, dva prohrál v prodloužení a dva v prodloužení vyhrál. Kadani se opravdu nedaří, na zisk bodů a zároveň na výhru čeká přes měsíc. Poslední povedený zápas odehrála Kadaň 13. ledna, kdy dokázala porazit Ústí nad Labem 3:1.

Vzájemná střetnutí

Pokud jsme psali o tom, že Kadaň vyhrála za tři body v letošní sezóně, tak dlužno dodat, že hned dvakrát porazila Slovan. První vzájemný zápas vyhrálo Ústí 9:2 díky velmi povedené první třetině. Po dvaceti minutách vedl Slovan 5:0 a dovedl zápas k vysoké výhře. To byl ale poslední bodový zisk proti tomuto soupeři. Ve druhé polovině listopadu se oba týmy utkaly znovu a domácí Kadaň vyhrála 4:2. Slovan dokázal srovnat na 2:2, ale pak se už prosadili jen Trhači. Pro Ústí to byla pátá prohra v řadě. V zatím posledním vzájemném zápase přicestovala Kadaň do Ústí a vyhrála 3:1. Po tomto utkání požádal o uvolnění z trenérské smlouvy Miroslav Mach.

Statistické zajímavosti

Šest zápasů vyhrála Kadaň za tři body, hned dvakrát o všechny body obrala Slovan

Ve statistice vyhraných vhazování patří Kadani předposlední pozice v lize. Vyhrála 45,86 % vhazování. Horší jsou jen Benátky nad Jizerou

Kadaň hraje nejhůře oslabení, dokázala obránit 78,85 % početních nevýhod. V tomto ohledu patří na poslední místo v soutěži.

HC Slovan Ústí nad Labem

Slovan dává góly při vlastním oslabení. V dosavadním průběhu sezóny jich vstřelil osm. Lepší je jen Kladno (10).

Jaroslavu Roubíkovi se daří. Z posledních třech zápasů získal sedm kanadských bodů (2+5).

Ústí inkasovalo 173 gólů, což je třetí nejvyšší číslo v lize

50. kolo z pohledu obou celků

• SK Horácká Slavia Třebíč - SK Trhači Kadaň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 19. Süss (Paták, L. Vágner), 32. R. Erat (Čejka, Dolníček), 50. L. Horký, 56. Jan Wasserbauer (Kristl, T. Havránek).
    Sestava SK Trhači Kadaň: Běhula - Novák, Kadeřávek, Blaha, Šefl, Hlaváček - Chlán, Hejcman, Kůs - Tůma, Havlíček, Chrpa - J. Müller, Rindoš, Dufek - Bláha, Polák, Rezek - Krejčiřík.
  • HC Slovan Ústí nad Labem - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
    Branky a nahrávky: 39. Severa (M. Vágner, Roubík), 56. Bernad (Vl. Brož, D. Merta), 57. D. Merta (L. Volf), 58. Severa (Roubík) - 42. Rudovský (Venkrbec), 52. Prokeš (L. Luňák).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý - M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Mlčoch - L. Volf, Gengel, T. Jandus - Smolka, Krliš, Roubík - Davídek, Najman, Pšenička - Markulinec, Severa, D. Merta.