Ústi n./L. - V rámci 31. kola se utká na venkovním ledě Slovan s Kladnem. Slovan má v probíhající sezóně s Kladnem bilanci 0:1, a tak uvidíme, jestli se mu podaří poprvé proti Kladnu vyhrát. Utkání se odehraje od 18:00 hod. na ČEZ stadionu v Kladně.

6

Rytíři patří mezi favority WSM Ligy, čemuž odpovídá i jejich umístění v tabulce. Kladno odehrálo 30 utkání, z nichž víc jak polovinu (16) vyhrálo. Kladno je s 58 body na třetí příčce, na první České Budějovice ztrácí čtyři body.

Ve čtrnáctém kole prohráli Kladenští na ledě Vsetína 1:5, a jedná se tak o jejich největší prohru této sezóny. Je však zajímavé, že ve třetím kole proti stejnému týmu získali 3 body, a to s velkým náskokem 7:1.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se již celky dvakrát utkaly a obě utkání vyhrálo Kladno. První utkání, které se odehrálo na ledě Kladna, bylo celou dobu vyrovnané, skóre se otevřelo až ve druhé třetině a to konkrétně ve třinácté minutě po gólu Patrika Machače. Ve třetí části vyrovnal stav Ladislav Gengel, a vyrovnané skóre se udrželo až do konce základní hrací doby. Utkání rozhodl v prodloužení při přesilové hře David Tůma, a Kladno se tak radovalo z jednoho bodu navíc. Druhé utkání na ledě Slovanu vyhrálo po vyrovnaných třetinách Kladno na nájezdy.

Statistické zajímavosti

Nejlepším střelcem Kladna je David Tůma, který má na kontě patnáct vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Martin Kehar (v průměru 21:42 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za Kladno David Štich (55).

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem s pátým nejvyšším počtem vstřelených branek (14) v celé WSM Lize. Na osmém místě je Antonín Melka (12).

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 26:21 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Patrik Husák se šestapadesáti odsezenými minutami na trestné lavici.

30. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 24. Vachovec (M. Vágner, Husák) – 13. T. Rachůnek (Krejčí, Flek), 35. Sičák (T. Rachůnek, Balán), 38. Stloukal (Kohout, Krejčí).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička (Soukup) – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Hes, Bernad – Melka, Roubík (A), Severa – D. Merta, Vachovec, Smolka – Kuběna, Navarra, Gengel – Pšenička, Najman, T. Jandus.
  • SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno 4:3 (1:3, 0:0, 2:0 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 2. Jan Wasserbauer (Vodný, Nedbal), 46. Mlynář (Ferda), 48. Kratochvíl (Kristl, Kusko), 62. Kratochvíl (R. Erat) – 6. D. Tůma (Machač, J. Kloz), 16. M. Hořava (Kubík), 17. D. Tůma (Repe, Kubík).
    Sestava Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – F. Matula, Štich, Štindl, Kehar, Lenďák, Repe – Bláha, T. Kaut, Redlich – Pekr, Kurjanov, J. Strnad – D. Tůma, Machač, J. Kloz – Kubík, Svedlund, M. Hořava.