Ú s t í n/L. - V rámci 34. kola se utká na domácím ledě Slovan se Slavií Praha. Ústí má v probíhající sezóně s Pražany bilanci 0:2, a tak uvidíme, jestli se mu podaří poprvé proti pražskému celku vyhrát. Utkání se odehraje ve středu 27. prosince od 18:00 hod. na ledě Zimního stadionu v Ústí nad Labem.

2

Slavia se nachází ve středu tabulky WSM Ligy. Aktuálně se nachází na šesté příčce a na dosah bodu má čtvrtý Přerov. Poslední tři utkání Slavia vyhrála, nejlíp si z těchto tří zápasů poradila na domácím ledě s Třebíčí 4:1.

HC Slavia Praha

• Rok založení: 1900
  • Klubové barvy: červená a bílá
  • Trenér:Milan Razým
  • Asistent trenéra: Jan Srdínko

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již dvakrát a v obou případech vyhrála Slavia. První z těchto dvou utkání se odehrálo v rámci osmého kola WSM Ligy na ledě Slovanu. První dvě třetiny byly bez gólů. Ve třetí však Slavia vstřelila dvě branky a Slovan stačil zareagovat pouze jen jednou. Druhý zápas se odehrál na ledě Slavie. Již v první třetině se ukázalo, že Slavia bude ten, kdo určuje tempo. Prosadila se v první periodě dokonce třikrát. V druhé třetině vůbec nepolevila a přidala branky čtyři. V poslední třetině už přidala jen jeden gól a ústecký Merta upravil esteticky skóre na 1:8 pro Slovan.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký David Merta je momentálně hráčem se sedmým nejvyšším počtem vstřelených branek (14) v celé WSM Lize. Na devátém místě je Antonín Melka (13).

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 25:14 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je Patrik Husák s osmapadesáti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Slavie je Lukáš Krejčík, který má na kontě deset vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Jaroslav Kasík (v průměru 20:21 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za Slavii Marek Ryzák (33).

33. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Stadion Litoměřice 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 26. Šenkeřík (Vrdlovec), 39. Melka (Roubík, Šenkeřík), 57. Kružík (Vrdlovec), 60. L. Volf (Volke) – 40. Miškář (Bílek, Jeřábek).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Šenkeřík, Vl. Brož, M. Vágner, Husák, Hes, Bernad, M. Zdvořáček – D. Merta, Melka, Roubík – Smolka, Vrdlovec, Kružík – Kuběna, Pšenička, Severa – L. Volf, Najman, T. Jandus.
  • HC Slavia Praha – SK Horácká Slavia Třebíč 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 9. Endál (Šagát, Šmerha), 31. Barák (Šafránek), 40. Šagát (Endál), 53. Endál (Kubica) – 38. Matěj Novák (Süss, L. Vágner).
    Sestava HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, J. Holý, Barák, Kasík, Ryzák, Kolařík (C) – J. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek (A), Nedvídek – Endál, Šagát, Šmerha – Z. Doležal, Kubica, M. Ondráček.