WSM Liga SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí n/L 4:2 MDO: HC Slovan Ústí n/L - HC Energie Karlovy Vary 2:4
Po dlouhé době jsem odehrál zápas, hodně jsem se trápil, říká Vladimír Eminger
6.9.2017 | Jan Prošek

Po dlouhé době jsem odehrál zápas, hodně jsem se trápil, říká Vladimír Eminger

Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan odehrál i poslední přípravný zápas. Na ledě Děčína po rozpačitých dvou třetinách a zlepšené hře ve třetí části vyhrál 7:2. V ústeckém dresu se představil Vladimír Eminger, jehož další působení ve Ústí je předmětem jednání. Pětadvaceliletý rodák z Litvínova po dlouhé době odehrál zápas. Zejména začátek derby byl pro něho obtížný.

Jak hodnotíte utkání proti Děčínu?
Myslím si, že prvních deset minut jsme byli lepší, vstřelili jsme dvě branky. Pak jsme polevili, prosadil se soupeř. Ve druhé třetině jsme měli hodně ze hry, dokázali jsme si šance vypracovat, ale neuměli jsme je proměnit. Hodně jsme si přihrávali do prázdné branky, naše hra byla překombinovaná. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hodně střílet. Myslím, že se nám to podařilo, přidali jsme nějaké góly a zápas vyhráli.

Bylo cílem rychle vstřelit góly?
Ano, chtěli jsme hrát od první minuty co nejaktivněji, pokusit se vstřelit nějaké branky. Chtěli jsme se tak uklidnit.

Dokázal byste najít klady a zápasy posledního přípravného zápasu?
Pozitivní bylo, že se nám podařilo vstřelit poměrně hodně branek, vyhráli jsme 7:2, za což jsme rádi. Negativní bylo to, že jsme za stavu 2:0 polevili, inkasovali kontaktní gól. Od té doby byl až do třetí třetiny zápas hodně vyrovnaný. Tohoto se musíme vyvarovat.

Jakým soupeřem byl Děčín?
Děčín dobře bruslil v první i druhé třetině. Domácí zkoušeli z každé pozice vystřelit, příliš nekombinovali. Aktivní hru Děčína jsme ukončili už ve třetí třetině, kterou jsme vyhráli 5:1.

Jak ovlivnilo zápas poměrně mnoho vyloučení?
Výrazně. Na oslabení i na přesilovky chodí speciální formace. Někteří hráči jsou na ledě častěji, jiní zase do hry nezasahují. Pokud jdou přesilovky a oslabení rychle po sobě, tak to může být pro některé hokejisty problematické, vypadnou z tempa. Když se hraje více pět na pět, tak je to lepší, střídá se pravidelněji.

Těšíte se na začátek sezóny?
Osobně se těším hodně. Od 18. března jsem byl potřetí na ledě. Během zápasu s Děčínem jsem se docela herně trápil, dlouhá pauza byla znát. Zejména v první třetině jsem se necítil vůbec dobře, moc mi to nešlo. Ve třetí třetiny, kde se zlepšil týmový i můj výkon, jsem se cítil lépe.

 
Permanentky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook
 
Aktuálně na webu

Ústí nezvládlo pátý zápas v řadě, nestačilo na Kadaň

Ú s t í n/L. - Pět utkání, pět proher. Taková je aktuální bilance Slovanu. Všichni věřili, že v... Celý článek

Slovan hraje proti poslední Kadani, změnit musí všechno

„Změnit musíme úplně všechno a další možnost máme ve středu, kdy hrajeme na ledě Kadaně," tak... Celý článek

Za první gól v Ústí jsem rád, pocity mám ale smíšené, říká Vachovec

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté prohráli čtvrtý zápas v řadě. Poslední tři utkání odehrál za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv