Ú s t í n/L. - Vyhrocený zápas a ostrý střet Petra Kanka s Petrem Přindišem přineslo desáté kolo první hokejové ligy, kdy si Lvi s celkem od Ohře poradili snadno 6:2. Přes jasně vyhrané utkání však ve třetí třetině došlo k boxerským střetům, které okořeňují téměř každé utkání s nedalekým soupeřem. Nač se máme těšit i tuto sobotu, 4. prosince 2010 od 17 hodin, kdy bude na kadaňském zimním stadionu zahájeno úvodní bully pětadvacátého kola druhé nejvyšší hokejové soutěže.
10-1-1-12 celková bilance 10-7-4-3
10. postavení v tabulce 2.
33 získané body 48
69:61 skóre 86:55
2 utkání bez vstřelené branky 0
1 utkání se shut-outem 3
8:1 (Tábor) nejvyšší výhra 6:0 (Benátky)
2:6 (Ústí n. Labem) nejvyšší prohra 2:4 (H.Králové)
Ladislav Boušek; 20b (10+10) nejproduktivnější hráč Robin Hanzl; 19b (6+13)
Ladislav Boušek; 10 nejlepší střelec Marek Čurilla; 11
Stanislav Mikšovic; 14 nejvíce asistencí Robin Hanzl; 13
Jakub Trefný; 70 nejtrestanější hráč Petr Kanko; 65
Tomáš Závorka - 94,19%; Alexandr Hylák - 90,81% úspěšnost brankáře Zdeněk Orct - 91,48%; Dušan Salfický - 95,19%
Tomáš Závorka - 1,79; Alexandr Hylák - 2,96 průměr inkas. branek Zdeněk Orct - 2,52; Dušan Salfický - 1,54
19,44% Využití přesilovek 23,26%

Forma kadaňského celku

Forma celku od Ohře je letošní sezónu velmi proměnlivá. Ze čtyřiadvaceti zápasů vyhráli žlutočerní deset utkání a dvanáct jich v základní hrací době prohráli. Ze tříbodových bojů je zajímavá výhra především nad Táborem vysokým skórem 8:1 a 7:4 nebo i výhra nad Třebíčí poměrem 8:2. Z dvanácti proher je nejvyšší porážka od Ústeckých Lvů, kteří si Kadaňské podali skórem 6:2. Zajímavostí v bojích žlutočerného celku je série sedmi zápasů, v nichž se pravidelně střídá neúspěch s úspěchem. V posledním utkání Kadaň s mančaftem z Vrchlabí prohrála… Ukončí Lvi kadaňskou sérii, ve které by měla být na řadě výhra domácího celku?

Opory žlutočerných

Přestože jsou výsledky žlutočerných proměnlivé jak počasí, jasnou oporou týmu je brankář Tomáš Závorka, který svou úspěšnost drží těsně nad čtyřiadevadesáti procenty a stává se tak po Pavlu Francouzovi jedním z nejúspěšnějších gólmanů první ligy. Tabulku klubové produktivity vede s dvaceti kanadskými body Ladislav Boušek, na záda mu dýchají spoluhráči Václav Eiselt a Stanislav Mikšovic. V obranných řadách vyniká s osmi kanadskými body Josef Révay a v nejvyšším počtu trestných minut obránce Jakub Trefný.

Vzájemné zápasy

V letošní sezóně se Slovan utkal s Kadaňskými na svém ledě. Ačkoli skóre utkání otevřel třiadvacetiletý Karel Ton, Lvi nasázeli do černožluté svatyně za osm minut tři branky a o utkání bylo téměř rozhodnuto. Poslední perioda se domácím povedla ještě více a tři góly do branky hostí poslali za pouhých šest minut. Druhá branka Kadaně konečný výsledek jen kosmeticky upravila. V loňské sezoně se celky střetly celkem osmkrát a ani jednou se kadaňskému mužstvu nepovedlo bodovat. Dohromady vstřelil Slovan 45 branek a za svá záda pustil pouze sedmnáct gólů. Vzájemná utkání obou mužstev však téměř pokaždé mají výbušný náboj, neboť kádr Kadaně se skládá z bývalých hráčů Chomutova a nevraživost na ledě je očividná.

Poslední zápasy obou týmů

Ve středečním utkání zajížděla Kadaň na led do Podkrkonoší, kde domácí vyhráli nad žlutočernými 3:1. Jedinou branku hostí vstřelil v 31. minutě David Balázs.
SK Kadaň: Hylák - Přindiš, Révay, Zmeškal, Hlubuček, Schmitd, Szakal, Mazanec - Eiselt, Mikšovic, Kalinovič - Klíma, Balázs, Bursík - Rohan, Charousek, Boušek - Mužík, Bečvář.

Naopak v Ústí nad Labem proběhlo krajské derby, v němž se utkal Slovan proti Litoměřicím. Až do 58. minuty držel gólman hostí čisté konto, o které ale přišel brankou Jana Kloze. Ten díky svému vyrovnávacímu gólu zajistil Slovanu prodloužení, ve kterém skóroval nejlepší střelec Lvů Robin Hanzl. Ústí si tak připsalo dvoubodové vítězství.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Boháč – Kanko, Čurilla, Diviš – Janků, Mikulík, Pazourek – Hovorka, Šagát, Ludvík – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Majdan.