Ú s t í n/L. - Extraliga juniorů má za sebou dvanácté kolo. Ústeckého fanouška nejvíce potěší zpráva, že Lvíčata konečně získala body. Ústečtí borci na ledě Mladé Boleslavi dokázali vyhrát. Lví podíl na tom měl Dostálek, který vstřelil dvě branky. Druhou trefu zaznamenal v prodloužení. Podíváme se i na další výsledky.
  • Mladá Boleslav – Ústí 3:4 po prodloužení
  • Úvod zápasu patřil domácím, kteří se ujali vedení již v čase 8:27, Petráska prostřelil Jankovský. Severočeši se po vhazování ve středním pásmu zmocnili puku a Kuchynka vyrovnal stav zápasu. Ve 27. minutě ústecký gólman kapituloval podruhé. Branku vstřelil opět Jankovský. Bruslaři se dostali do vedení 3:1, protože v čase 32:01 se prosadil Semirád. O minutu později vykřesal naději pro hosty Piewak. Jeho střela skončila v Bačově brance. Sedm minut před koncem základní hrací doby se do puku opřel Dostálek, který poslal souboj do prodloužení. V čase 62:09 padl rozhodující gól. Ústečtí borci získali i druhý bod. Bitvu rozhodl Dostálek. Ústí vyhrálo 4:3 po prodloužení.

• Pardubice – Jihlava 4:7
  • Začátek zápasu se odehrál ve velkém stylu. V čase 2:38 vedli hosté po brankách Prokše a Kuchta 2:0. Domácí přispěchali s odpovědí stejného kalibru. Pardubický Vachutka dvěma góly srovnal krok na 2:2. Ve druhé třetině skórovali jen hosté. Přidal, Dundáček a Peška poslali Duklu do velmi výhodné pozice. V posledním dějství padaly branky až v závěru. V 57. minutě se skóre přepisovalo hned dvakrát. Nejprve Jícha zvýšil na 6:3 z pohledu Jihlavy, poté domácí Škvor snížil. Poslední slovo si vzal Podrazil, který stanovil výhru hostí 7:4.

• Chomutov – Třinec 3:1
  • Diváci si na chomutovském stadionu museli na branku počkat až do poloviny zápasu, kdy se prosadil domácí Lehnert. Ještě před sirénou ukončující prostřední dějství hosté vyrovnali. Konkrétně se o to postaral Franek. Ve třetí periodě mladí Piráti rozhodli o svém triumfu. Po brankách Nováka a Havla vyhráli 3:1.

• Slavia – Plzeň 2:3 po nájezdech
  • Dvanáct vteřin před koncem prvního dějství padla branka. Slávista Knot poslal „své“ do vedení. Na jeho čin navázal ve 28. minutě Žejdl, a tak domácí vedli o dvě branky. V poslední třetině zahájili hosté stíhající jízdu. Tulačka s Houfkem zařídili plichtu a muselo se prodlužovat. V nastaveném čase branka nepadla, o vítězi rozhodly nájezdy. V nich export bodu do Plzně zajistil svým pokusem Andrlík.

• Zlín – Brno 3:2
  • V sedmé minutě otevřel gólový účet zápasu domácí Haloda. V samotném závěru první třetiny svou šanci využil Kovařík a bylo to 2:0. Jenyš snížil a Brno se dostalo do hry. Zlín ovšem nechtěl dopustit komplikaci, a tak Popelka zvýšil na 3:1. V 56. minutě skóroval Jenyš, který vstřelil druhou branku v zápase. Kometa i přes velkou snahu odjížděla ze Zlína bez bodů.

• Sparta – České Budějovice 1:4
  • Domácí do zápasu vlétli jako uragán, po dvaceti vteřinách se prosadil Procházka. Budějovice s odpovědí přispěchaly velmi rychle, v čase 1:39 vyrovnal Plášil. O pět minut později hosté dokonali obrat ve skóre. Prokop položil základní stavební kámen jihočeského úspěchu. Na jeho gólovou akci navázali Ciboch s Robem a Budějovice zcela po zásluze vyhráli 4:1.

• Vítkovice – Kladno 1:0
  • Zápas mezi Vítkovicemi a Kladnem byl napínavý po celou dobu trvání. Šance střídala šanci, hrálo se od branky k brance. Diváci si ve vítkovické hale museli na gól počkat až do 46. minuty, kdy se prosadil Kovář. Domácí brankář Svoboda kryl všech 21 ran Kladna a stal se hvězdou zápasu.

• Liberec – Litvínov 0:4
  • Severočeské derby měli od začátku ve své moci hosté. V 9. minutě skóroval Trübenekr. Liberečtí se snažili, ale naráželi na skvěle hrající litvínovskou defenzivu i na brankáře Horáka, který si počínal velmi zkušeně. Litvínov těžil z rychlých protiútoků. Do branky Liberce se postupně trefili Mical, Trübenekr a Písařík. Hostující gólman Horák zneškodnil čtyřiatřicet ran Liberce a stal se základem tohoto litvínovského vítězství.