Ú s t í n/L. - V rámci 48. kola se utká na domácím ledě Slovan s Havířovem. Ústí má v probíhající sezóně s Havířovem bilanci 1:2, a tak uvidíme, jestli se Slovanu podaří ukořistit druhé vítězství. Utkání se odehraje v sobotu 10. února od 17:00 hod. na ledě Zimního stadionu v Ústí nad Labem.

3

Havířov se nachází v polovině tabulky a drží se na sedmé postupové pozici do play-off. V posledních pěti utkáních Havířov ani jednou nezaváhal a je ve velice dobré formě. 3:0 porazil Havířov na domácím ledě, jak Prostějov, tak i následně Třebíč. Nejtěsněji z posledních pěti utkání hrál Havířov na ledě Vsetína, kde vyhrál v prodloužení 4:3.

AZ RESIDOMO Havířov

• Rok založení: 1928
  • Klubové barvy: modrá, bílá a černá
  • Trenér:Jiří Režnar
  • Asistent trenéra:Vojtěch Csabi

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se celky utkaly již třikrát. Jednou na ledě Slovanu, dvakrát na ledě Havířova. Ve třech odehraných zápasech byl úspěšnější Havířov, vyhrál dvakrát. První z těchto utkání se odehrálo v rámci devátého kola WSM Ligy na ledě Havířova. Po první třetině vedl domácí tým 2:1. Ve druhé periodě začala kanonáda. Havířov přidal dvě branky, Slovan však odpověděl rovnou čtyřmi. Ve třetí třetině již jen tým hostí přidal tři branky a mohl se radovat z vítězství 8:4.

Druhé utkání bylo na góly už o něco méně zdárné. První dvě třetiny se na ledě Slovanu nedokázal prosadit ani jeden celek. Až ve třetí třetině přidal Havířov góly dva a domů jel s tříbodovým ziskem.

Poslední ze tří utkání se odehrálo na ledě Havířova. Po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1. Ve druhé třetině však domácí tým přidal tři góly. Slovan již stihl zareagovat jen jednou brankou ve třetí periodě a Havířov se radoval ze tří bodů a vítězství 4:2.

Statistické zajímavosti

HC Slovan Ústí nad Labem

Ústecký Jaroslav Roubík je momentálně hráčem s patnáctým nejvyšším počtem asistencí (22) v celé WSM Lize.

Nejvytěžovanějším hráčem Slovanu je David Bernad (průměrně stráví na ledě 24:51 minut na zápas).

Nejvíce trestaným hráčem ústeckého celku je David Merta s šestačtyřiceti odsezenými minutami na trestné lavici.

Nejlepším střelcem Havířova je Marek Kalus, který má na kontě šestnáct vstřelených gólů.

Nejvytěžovanějším hráčem je obránce Jiří Krisl (v průměru 22:42 minuty na zápas).

Nejvíce trestných minut odseděl za Havířov Marek Kalus (139).

47. kolo z pohledu obou celků

• HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
    Branky a nahrávky: 11. Šmerha (Račuk, Barák), 44. Nedvídek (Kasík, A. Růžička), 44. M. Kadlec (Kubica) – 12. Pšenička (M. Vágner, Weinhold), 27. Severa (D. Merta, Davídek), 30. Pšenička (Melka), 47. Smolka (Krliš, Gengel), 49. Davídek (D. Merta, Severa).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – Vl. Brož, Bernad, M. Vágner (C), Weinhold, Vaněk, M. Zdvořáček, Mlčoch – D. Merta (A), Severa, Davídek – Melka, Pšenička, L. Volf – Gengel (A), Krliš, Smolka – Navarra, Najman, Macek.
  • AZ RESIDOMO Havířov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 18. Hudeček (Kurovský, Š. Stránský), 43. M. Kalus (Hudeček, Sikora), 59. Kurovský (Š. Stránský)
    Sestava AZ RESIDOMO Havířov: Martin Růžička (Matoušek) – Krisl (C), Drtil, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Matai – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský – Fronk, Pořízek, Gřeš – L. Bednář.