Ú s t í n/L. - Ústecký Slovan si připsal cenné dva body za výhru 4:3 po prodloužení nad Frýdkem-Místkem. Ačkoli se hrál poměrně vyrovnaný hokej, Slovan přišel o vedení patnáct sekund před koncem třetí třetiny. Nakonec alespoň urval dva body. Utkání hodnotil útočník Slovanu Vojtěch Komárek.

V utkání se přelévalo skóre ze strany na stranu. Jak nakonec hodnotíte vítězství 4:3 po prodloužení nad Frýdkem-Místkem?
Frýdek přijel s mladým týmem, byl to hodně rozlítaný hokej. Ubojovali jsme to v prodloužení, ačkoli jsme mohli vyhrát za tři body. Nakonec jsou ale dva body dobré. Jsme rádi za výhru.

Hlavně v první polovině utkání jste byl hodně vidět a v první třetině jste měl velkou šanci...
Honza Dalecký mě od mantinelu našel na středu, střílel jsem bekhendem, ale gól z toho nebyl. Jinak se mi hrálo dobře.

Máte poměrně úzký kádr. Jaký dostáváte prostor?
Proti Frýdku-Místku jsem nastoupil ve třetí formaci. Přestože několik hráčů odešlo, pořád máme kvalitní sestavu. Bojujeme o každý bod.

Jakou formou působíte v Ústí?
Jsem tu formou hostování ze Sparty. Měl bych v Ústí zůstat do konce sezóny.

Na čtvrtou Slavii ztrácíte pět bodů. Pomýšlíte i na útok za čtvrtým místem v tabulce?
Nějaká šance tam je. Určitě bychom rádi zaútočili i na čtvrté místo, ale musíme si hlídat hlavně soupeře pod námi. Máme velkou příležitost zůstat v tabulce do šestého místa a urvat přímý postup do čtvrtfinále.

V příštím kole nastoupíte v sobotu opět na domácím ledě a to proti Litoměřicím...
Těšíme se na derby. Přijde hodně diváků, a to i z Litoměřic. Bude to vyhecované.