HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Mladší žáci ovládli Židla Cup a ze Slaného podruhé přivezli zlato
20.3.2017 | Jana Drbalová, Michal Dobner
Autor fotografie: Michal Dobner

Mladší žáci ovládli Židla Cup a ze Slaného podruhé přivezli zlato

Slaný - O víkendu 17. - 19.3. 2017 se konal na Zimním stadionu ve Slaném již 5.ročník hokejového turnaje Židla Cup 2017. Turnaje se zúčastnil osobně také dlouholetý hokejový obránce NHL a patron akce Marek Židlický. Pohár pro vítěze z rukou českého reprezentanta nakonec převzal Slovan, který v samostatných nájezdech zdolal Pardubice.

Do turnaje se zapojilo celkem 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Mladší žáci Slovanu se postupně střetli ve skupině s týmy HC Dynamo Pardubice, HC Ledeč nad Sázavou a německým Jungadler Mannheim. Po výhře 9:4 nad Sázavou a remíze 2:2 s Dynamem ústečtí hokejisté obsadili v tabulce druhou pozici a ve čtvrtfinále na ně čekal tým ze třetího místa skupiny A, které obsadil tým Orli Znojmo.

Do semifinále se kluci probojovali až po samostatných nájezdech a konečném výsledku 1:2. Na ústecké hokejisty následně čekal třetí zápas během jednoho dne, ovšem na rychlosti jim to neubralo. V semifinále smetli vítěze skupiny A – HC Strakonice v poměru 3:1 a otevřeli si tak cestu do finále.

V cestě ke zlatu stál Slovanu v posledním hracím dnu už jen HC Dynamo Pardubice. O vítězi turnaje musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl nakonec šťastnějším týmem Slovan a z rukou Marka Židlického mohli mladší žáci nad hlavu zvednout pohár pro vítěze letošního ročníku.

,,Musíme hráče pochválit za přístup, nasazení a výkony, které předváděli během celého turnaje. Během 3 zápasů základní skupiny jsme si vybojovali dobrou pozici pro play off. V play off se naše výkony jěstě zlepšily. Velkou oporou byli oba brankaři. V obou zápasech, které rozhodovaly samostatné najezdy, zneškodnili všechny jejich exekutory. Mužstvo ukázalo velkou vnitřní sílu a psychickou odolnost, když dokázalo ve finále po ztrátě vedení 2:0 zmobilizovat sílu a v samostatných nájezdech porazit 3:2 silné Pardubice. Ještě bych chtěl pochválit organizátory za krásný turnaj s naší zlatou tečkou," hodnotí turnaj trenér mladších žáků Slovanu, Martin Štěpánek.

Nejlepším obráncem turnaje Židla Cup 2017 se stal hráč HC Slovan Ústí nad Labem – Jan Samuel Polák.

HC Slovan Ústí nad Labem nastoupil ve složení: Matias Kokhanin, Tobias Kovář, Jan Samuel Polák, Miroslav Dobner, Radek Vyhlídal, Tobias Vait, Jan Česnohlídek, Vojtěch Huja, Vojtěch Vondráček, Pavel Šnajdr, Matyáš Čaloun, Jan Filip, Michal Stojka, Jan Kurty, Jakub Růžička, Radek Angr, Filip Mareš, Matyáš Kincl, Vojtěch Bebelák. Trenéři: Martin Štěpánek, Miloš Abt.

Konečné pořadí:

1. HC Slovan Ústí nad Labem

2. HC Dynamo Pardubice

3. HC Strakonice

4. Jungadler Mannheim

5. UHK Lev Slaný

6. Orli Znojmo

7. HC Ledeč nad Sázavou

8. HC Hvězda Praha

 
 
Aktuálně na webu

Seznam přípravných zápasů před nadcházející sezónou

Ú s t í n/L. - Jako všechny ostatní týmy, tak i Slovan bude hrát před nadcházející sezónou... Celý článek

Chci být platným hráčem a pomoci týmu do play-off, říká David Merta

Ú s t í n/L. - David Merta se pilně připravuje na nadcházející sezónu, ve které chce zlepšit své... Celý článek

SKYNER reality Brunova tipovačka 2017/2018 zná své vítěze

Ú s t í n/L. - Znovuobnovená Brunova tipovačka má za sebou již devátý ročník. Fanoušci, kteří se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv