HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Jakub Soukup: Mám signály, že bych měl i příští ročník odchytat v Ústí
25.3.2017 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

Jakub Soukup: Mám signály, že bych měl i příští ročník odchytat v Ústí

Ú s t í n/L. - Brankářskou oporou Slovanu byl v uplynulém ročníku Jakub Soukup. Ten by měl brankářskou klec střežit v ústeckém dresu i v příští sezóně. Pro klubový web se mladý gólman rozpovídal o uplynulé sezóně, plánech do budoucna i o svých brankářských vzorech.

Jak zpětně hodnotíte čtvrtfinálovou sérii s Kladnem?
Do série jsme šli trochu oslabení, protože za nás nemohli hrát David Bernad a Patrik Poulíček. Ale neskládali jsme zbraně, byli jsme odhodlaní. Kladno mělo velmi zkušené mužstvo, měli hráče jako Ton nebo Tenkrát, v play-off toho odehráli hodně a měli velkou sílu. Nepovedlo se nám tak zopakovat loňské překvapení, kdy jsme Kladno vyřadili. Letos se to nepovedlo.

Navíc bývalí ústečtí hráči Jan Kloz a David Tůma paradoxně hráli rovněž proti vám v dresu Kladna...
Právě formace s Tůmou a Klozem byla hodně nebezpečná, jejich možná nejlepší, nějaké góly nám také dali. I jejich síla se mohla projevit.

Jak hodnotíte celou sezónu ze svého pohledu?
Byl jsem spokojen s herním vytížením, už druhý rok po sobě jsem odchytal spoustu zápasů. Děkuji trenérům za důvěru. Po základní části jsme byli šestí, což byl úspěch. Bohužel jsme hned po Mostě také dostali nejvíce gólů v soutěži. Ale celkový dojem ze sezóny mám dobrý.

Jaká je spolupráce s Martinem Volkem, což je také dlouholetý ústecký brankář?
Spolupráce je výborná, Martin je zkušený gólman. Je to srandista, na tréninku je s ním sranda. Bavíme se spolu o hokeji i normálních věcech. Myslím, že nám spolupráce vyhovuje.

Kde strávíte příští sezónu?
Mám signály, že bych měl i příští ročník odchytat v Ústí. Líbí se mi tady, uplynulé dvě sezóny byly povedené.

Formálně jste gólman Litvínova, máte na něj nějaké vazby?
Hokejově jsem vyrůstal v Litvínově, do Ústí to byl můj první přesun v kariéře. Po našem konci v play-off jsem ještě s Litvínovem trénoval, protože hráli svoje play-off s Hradcem Králové, takže jsem rozšířil jejich řady spolu s brankáři Janusem a Petráskem.

Kde zahájíte letní přípravu?
Trénovat bych měl začít s Litvínovem. Je to extraligový klub a mají větší tréninkové možnosti a především bych měl trénovat s trenérem gólmanů Zdeňkem Orctem, což bude hodně přínosné.

Pojďme navázat na spolupráci se Zdeňkem Orctem. Jak vaše kooperace probíhá?
Přes sezónu se moc nevidíme nebo třeba vůbec. Ale posílám mu naše zápasy či sestřihy z utkání na videu a on se na to podívá. Pak mi dá vědět, co v nich bylo dobře nebo špatně a co mám zlepšit. Určitě do budoucna bych s ním chtěl spolupráci rozšířit, že bych byl i přítomen na jeho trénincích.

Z Ústí zamířil do extraligového Litvínova Michael Petrásek. Je pro vás inspirací, jak se dostat do extraligy?
Ještě před ním zamířil z Ústí do Litvínova Pavel Francouz. Tehdy jsem byl v Litvínově prvním rokem mezi dospělými a jsme tedy kamarády. Také jsem s ním zažil několik tréninků a je to výborný gólman a je přínosné ho sledovat. To samé Michael Petrásek, který za dva roky v Litvínově udělal velký posun. Pokud budu dobře chytat, určitě vidím nějakou šanci jít v jejich stopách.

Nyní pojďme trochu jinam. Jaké máte brankářské vzory?
Rád se dívám na NHL, určitě sleduji Michala Neuvirtha. Už má hodně odchytáno a hraje v NHL. Samozřejmě velkou ikonou je i Carey Price z Montrealu.

Od nové sezóny se mění struktura WSM ligy. Nově se nebude sestupovat a každý rok se liga o jeden tým rozšíří. Vaše poznatky?
Ještě není co hodnotit, teprve ta změna přijde, navíc soutěž se rozšíří až od dalšího roku. Možná se zvýší konkurence, bude více týmů, více mladých hráčů. Uvidíme.

V minulé sezóně jste měli výrazné výkyvy mezi zápasy venku a doma. Čím si to vysvětlujete? V soutěži nastupuje velké množství moravských týmů, jsou třeba i daleké výjezdy příčinou?
V této sezóně se nám určitě hrálo lépe na domácím ledě. Venku jsme vyhráli snad až v polovině základní části v Prostějově (úsměv). Nevím čím to je. Samozřejmě je příjemnější hrát doma, než strávit pět šest hodin v autobuse a jít rovnou na zápas. Ale je to naše práce, takže není co rozebírat. Samozřejmě kdybychom bodovali i více venku, třeba bychom skončili ještě výše než na 6. místě. Doma se nám dařilo.

 
 
Aktuálně na webu

Seznam přípravných zápasů před nadcházející sezónou

Ú s t í n/L. - Jako všechny ostatní týmy, tak i Slovan bude hrát před nadcházející sezónou... Celý článek

Chci být platným hráčem a pomoci týmu do play-off, říká David Merta

Ú s t í n/L. - David Merta se pilně připravuje na nadcházející sezónu, ve které chce zlepšit své... Celý článek

SKYNER reality Brunova tipovačka 2017/2018 zná své vítěze

Ú s t í n/L. - Znovuobnovená Brunova tipovačka má za sebou již devátý ročník. Fanoušci, kteří se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv