Ú s t í n/L. - Mohl to být stejný příběh jako v zimě 1980 na olympiádě v Lake Placid. Tehdy parta univerzitních hokejistů USA naprosto senzačně ovládla hokejový svět. Stejnému zázraku se ve středečním souboji 39.kola první ligy blížil Šumperk. Pohádka o posledním celku soutěže, který přijel dobít led vládce prvoligové tabulky ale nedosáhla reálných kontur.

Výsledek je pro ně krutý. Přestože Draci třikrát vedli a ještě ve druhé přestávce mohli pomýšlet na hokejové surprise, odjeli nakonec s osmibrankovým nákladem. Ústecké pravidlo je totiž neúprosné – málokdo na ledě Slovanu přežije třetí třetinu. Ani Šumperk nebyl výjimkou. V poslední dvacetiminutovce dostal pětigólovou nadílku a prakticky se nedostal z vlastního obranného pásma. Moravská organizace kolem zkušených hráčů Moravce, Rimmela nebo Kántora musela spolknout hořkou pilulku... „Tolik vyloučení jsme nemohli přečkat,“ ulevil si kmenový obránce Komety Brno, jenž nyní vypomáhal Drakům, Robert Kántor.

Co se stalo ve třetí třetině?

Položil nás hloupý čtvrtý gól po dvaceti sekundách třetí třetiny. Přičítám si na něm určitou zodpovědnost. Poté jsme se úplně sesypali. Ústí převzalo iniciativu zápasu a nastřílelo nám kupu branek.

Po dvou třetinách jste přitom sahali po senzaci…

Dlouho jsme živili naději minimálně na bod, možná na dva. Dvě třetiny jsme si poctivě plnili defenzivní úkoly. Ústí se nemohlo prosadit. Pak nám došly síly a bylo hotovo. Častá hra v oslabení nám také nepomohla. Když se na to zpětně podívám, byla otázka, kdy se po tolika našich vyloučeních rozhodne. Potom nás už domácí motali. Byli o třídu někde jinde.

Jako další tým v pořadí jste se stali obětí ústeckých třetích třetin…

Netuším, že má Ústí vynikající třetí třetiny. Do zápasu pokaždé vstupuji s čistou hlavou a tímto se nezabývám.

Odehráli jste druhý zápas bez brankářské jedničky Hyláka. Je znát jeho absence?

Saša byl oporou. A stejně jako já hráčem Komety. Ta se rozhodla ho přesunout do Olomouce, což mi nepřísluší komentovat.

Jak se jeví náhrada v podobě gólmana Danečka?

Daneček byl v Olomouci nervózní, ale dnes dvě třetiny podal vyrovnaný, kvalitní výkon. Několikrát nás zachránil. Lavina gólů v poslední části zápasu už zachránit nešla. Chyběly nám síly. Inkasovali jsme několik branek po tečovaných střelách. V těchto situacích má brankář těžkou úlohu. Jestli si třeba může vyčítat jeden gól, dalších deset jich zachránil. Neviděl bych to nějak dramaticky.

V Ústí vás dorazilo pětigólové tsunami v poslední dvacetiminutovce. Zápas předtím v Olomouci jste naopak sedmi brankami otočili nepříznivý vývoj. Dají se oba případy porovnat?

Ústí má daleko zkušenější mančaft. Olomouc hraje také dobrý hokej, ale bohužel pro ně ve 14.minutě zhasla světla. Patrně si mysleli, že je hotovo. Po rozsvícení jsme vstřelili šťastný gól, oni tyčku. Další brankou jsme se dostali do zápasu. V koncovce nám vše vyšlo a bylo vymalováno.

Šumperk už vypadal z pohledu záchrany odepsaný, nakonec se do bojů o zachování prvoligové příslušnosti vrátil...

Situace Šumperka nyní vypadá o mnoho nadějněji, než třeba před měsícem. Ale vyhráno ještě není. Musíme sbírat body hlavně se soupeři, které se pohybují ve stejném pásmu tabulky.

V Šumperku jste na hostování. Co bude dál?

Zápasem v Ústí mé hostování skončilo. Nyní záleží, co vymyslí Kometa Brno. Uvidíme, kam mě bude chtít poslat. A zda se mi to bude zamlouvat. Hostováním v Šumperku jsem Brnu jsem vyšel vstříc. Dostal jsem se zpět do zápasového rytmu. Budu se snažit s Brnem dohodnout. Ale ke shodě asi nedojde. Poté, co jsem se v Kometě stal nežádoucím, jsem se individuálně připravoval s atletickým trenérem. Je možné, že k tomu situace znovu dospěje. Zkrátka netuším, co bude následovat.