Ú s t í n/L. - Po dvou venkovních zápasech se Slovan představí opět na ústeckém ledě, kde se mu daří mnohem lépe. Ze dvou venkovních zápasů přivezl dva body za výhru 3:4 v prodloužení v Třebíči. V posledním utkání podlehl Mostu 3:2. Nyní ho čekají Trhači z Kadaně, pro které to bude druhé utkání ve dvou dnech. Po dvou vzájemných zápasech je skóre nerozhodné 1:1, ale ve druhém kole porazilo Ústí Kadaň vysoko 9:3. Zda se mu podaří k tomuto výsledku přiblížit, zjistíme v sobotu 26. 11. od 17:00 hod.

Kadaň pod lupou

Kadani se zatím příliš nedaří. Po osmadvaceti odehraných utkáních jí patří s dvaatřiceti body dvanáctá pozice. Na svém kontě má deset výher v základní hrací době a dvě prohry v prodloužení. Nejvíce branek vstřelili Trhači hned v prvním utkání sezony Frýdku-Místku, který porazili 6:4. Naopak největší porážku zaznamenali právě od Ústí, kterému podlehli 9:3.

V dohrávce sedmadvacátého kola se utkala Kadaň na svém hřišti s Frýdkem-Místkem. Frýdek šel jako první do vedení v jednadvacáté minutě. Kadaň dokázala o pět minut později srovnat v přesilové hře, ale byl to jediný gól, který v zápase vstřelila. Frýdek se podruhé do vedení dostal necelých osm minut před závěrečnou sirénou a toto vedení už dokázal udržet a vyhrál tak 1:2.

• Asistenti trenéra: Josef Dušek, Kamil Koláček

V útočných řadách se nejvíce daří Jaroslavu Kůsovi, který má na svém kontě čtyřiadvacet bodů za tři góly a jednadvacet asistencí. O osm bodů za ním je Darek Hejcman, který vstřelil o tři branky více. Nejúspěšnějšími střelci jsou Roman Chlouba a Jakub Chrpa, kteří mají shodně jedenáct bodů a do černého se trefili celkem sedmkrát.

Nejlepší obránce se nachází až na osmé příčce, která mu patří díky desíti bodům. Ty má Robert Černý za tři branky a sedm přihrávek. Stejný počet bodů má také Jakub Trefný (2+8).

Více příležitostí v brance dostává Jan Strmeň, který odchytal čtrnáct zápasů. Inkasoval dvaačtyřicet gólů s úspěšností 91,94 %. V desíti utkáních se do branky postavil Tomáš Král, který obdržel o devět gólů méně s úspěšností 89,91 %. V posledním utkání dostal příležitost také Štěpán Lukeš, pro kterého to byl pátý zápas. Ten se může pochlubit úspěšností 90,36 %.

Vzájemná střetnutí Ústí a Kadaně

V loňské sezóně spolu odehrály tyto dva týmy celkem osm utkání. Čtyři z nich byla v rámci základní části, kde se dařilo vice Ústí, které vyhrálo tři zápasy. Hned dvakrát dal Slovan svému soupeři šest branek, v druhém domácím utkání pak neinkasoval. Připsal si tak výhry 6:3, 2:0 a 4:6. Kadaň dokázala vyhrát jednou na svém ledě a to 4:2.

Ústí narazilo na Kadaň i v rámci předkola play-off, kde byl opět úspěšnější Slovan, který postoupil do dalšího kola po výhře v sérii 3:1. Po dvou zápasech v Ústí byla však série vyrovnaná 1:1. Po prohře 5:1 si Kadaň připsala v druhém utkání vítězství 3:4 po prodloužení. Slovan vyhrál obě venkovní utkání (1:2 a 3:4) a ukončil tím celou sérii.

V letošní sezóně se spolu setkaly tyto týmy už dvakrát. Poprvé bylo úspěšnější Ústí, které se na svém ledě zastavilo těsně před desítkou. Hlavně díky pěti brankám ve třetí třetině porazilo Kadaň 9:3. Druhé utkání nabídlo vyrovnanější výsledek, když Kadaň rozhodla až brankou ze sedmapadesáté minuty. Ústí v zápase třikrát snižovalo jednobrankový výsledek, ale na poslední gól už nedokázalo odpovědět a prohrálo 4:3. .

27. kolo z pohledu obou celků

• HC Most - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 5. J. Šimeček (Stříbrný, Rod), 39. Divíšek (Šesták), 42. Rulík (Stříbrný) – 4. Roubík (J. Kloz), 12. Dalecký (Beran, Husák).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Husák, Zajíc – J. Kloz, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Poulíček, Beran, Dalecký – Moučka, Gengel, Loskot.
  • SK Trhači Kadaň - HC Frýdek-Místek 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 27. Chlouba (Kůs, Černý) – 22. Marek Růžička (Franek, Cienciala), 53. O. Kovařčík (Jašek, M. Kovařčík).
    Sestava SK Trhači Kadaň: Lukeš – Trefný, R. Černý, Cestr, J. Tomeček, D. Šimek, Šafář – Chlouba, Kůs, Chrpa – Harkabus, Stloukal, Kohout – O. Beránek, Hejcman, Hlava – L. Vrána, Osmík, Vaněk.