WSM Liga HC Slovan Ústí n/L - SK Horácká Slavia Třebíč od 18 hod. MDO: HC Slovan Ústí n/L - HC Plzeň 1929 14.10. od 15:30 hod. Výjezd: Tramvají na zápas se Slavií
David Bernad okusil play-off v první lize i extralize. Letní přípravu začne v Mladé Boleslavi
23.3.2017 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

David Bernad okusil play-off v první lize i extralize. Letní přípravu začne v Mladé Boleslavi

ÚSTÍ N/L. - Zajímavou sezónu zažil obránce David Bernad. V Ústí se rozehrál ke skvělým výkonům, a tak kromě části čtvrtfinálové série s Kladnem stihl nastoupit i do řady zápasů v extraligové Mladé Boleslavi. Se svými dojmy z právě uplynulé sezóny se nadaný obránce podělil klubovému webu.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu? Ročník jste zahájil třemi góly v nájezdech v Mostě, dostal jste se i do Mladé Boleslavi a stihl play-off v Ústí...
Vstup do sezóny byl rozhodně raketový (úsměv). Sezónu jsem si užil. Zahrál jsem si i extraligu v Mladé Boleslavi, což byl můj dětský sen. Nemohl jsem následně tolik pomoct klukům v Ústí v play-off. To mě na jednu stranu mrzí, také jsem ale rád za šanci v extralize a že jsem zasáhl rovněž do play-off v nejvyšší soutěži.

Nastoupil jste také do extraligového play-off v dresu Mladé Boleslavi. Vedli jste v předkole play-off nad Chomutovem 2:0 na zápasy, nakonec jste ale celou sérii prohráli 2:3 na zápasy. Čím si to vysvětlujete?
Radši na to ani nemohu myslet (úsměv). Lidé se mě na to ptají, ale nevím, co se stalo. Každopádně už máme po sezóně a teď si chci odpočinout a už na hokej v posledních dnech nemyslím. Teď to vypadá, že jsme Chomutov v play-off nastartovali a trápí také Třinec.

V Mladé Boleslavi jste se snažil podle dřívějších rozhovorů v médiích hrát jednoduše, naopak v Ústí platíte za tvořivého beka. Jak bylo složité kombinovat oba herní styly?
Těžké to nebylo. Trenéři mi řekli, co po mě chtěli a snažil jsem se to plnit. V Ústí jsem měl i ofenzivnější úkoly, v Mladé Boleslavi jsem hrál, to co mi řekli. Myslím, že je lepší začít hrát v extralize jednodušeji, přece jen je to nejvyšší soutěž a mezi extraligou a první ligou je hodně velký rozdíl.

Jak jste vnímal ústeckou sérii s Kladnem?
Ještě jsem odehrál úvodní dva zápasy čtvrtfinále na Kladně, pak jsem zamířil do Mladé Boleslavi. První zápas u nich jsme mohli uspět, Kladno čekalo, co vymyslíme, měli jsme šance. Nedali jsme však góly a pak prohráli oba zápasy. To asi zlomilo celou sérii.

Jaké máte plány do příští sezóny?
To zatím sám nevím. Letní přípravu bych měl začít v Mladé Boleslavi a pak se uvidí. Rád bych se udržel v extralize, ale pokud bych měl jít do první ligy, tak moje volba by byla tady v Ústí nad Labem.

 
Permanentky
Slovan TV
This text will be replaced
Podobné články
V tento den před lety
Facebook
 
Aktuálně na webu

Slovan se vrací domů, hostí Třebíč

Ústí nad Labem - Hokejisté Slovanu se po dvou zápasech během víkendu vracejí domů, kde se utkají v... Celý článek

Slovan nezvládl ani druhý víkendový zápas, prohrál se Vsetínem

Ú s t í n/L. - V rámci čtrnáctého kola nastoupil Slovan na ledě Vsetínu. Po první vcelku nezáživné... Celý článek

Potupa pro Louny, starší dorostenci rozstříleli soupeře dvaceti třemi góly

Ú s t í n/L. - Na programu šestého kola Regionální ligy staršího dorostu byl duel mezi Ústím a... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv