HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
David Bernad okusil play-off v první lize i extralize. Letní přípravu začne v Mladé Boleslavi
23.3.2017 | Martin Pešout
Autor fotografie: sportyusti.cz

David Bernad okusil play-off v první lize i extralize. Letní přípravu začne v Mladé Boleslavi

ÚSTÍ N/L. - Zajímavou sezónu zažil obránce David Bernad. V Ústí se rozehrál ke skvělým výkonům, a tak kromě části čtvrtfinálové série s Kladnem stihl nastoupit i do řady zápasů v extraligové Mladé Boleslavi. Se svými dojmy z právě uplynulé sezóny se nadaný obránce podělil klubovému webu.

Jak hodnotíte uplynulou sezónu z vašeho pohledu? Ročník jste zahájil třemi góly v nájezdech v Mostě, dostal jste se i do Mladé Boleslavi a stihl play-off v Ústí...
Vstup do sezóny byl rozhodně raketový (úsměv). Sezónu jsem si užil. Zahrál jsem si i extraligu v Mladé Boleslavi, což byl můj dětský sen. Nemohl jsem následně tolik pomoct klukům v Ústí v play-off. To mě na jednu stranu mrzí, také jsem ale rád za šanci v extralize a že jsem zasáhl rovněž do play-off v nejvyšší soutěži.

Nastoupil jste také do extraligového play-off v dresu Mladé Boleslavi. Vedli jste v předkole play-off nad Chomutovem 2:0 na zápasy, nakonec jste ale celou sérii prohráli 2:3 na zápasy. Čím si to vysvětlujete?
Radši na to ani nemohu myslet (úsměv). Lidé se mě na to ptají, ale nevím, co se stalo. Každopádně už máme po sezóně a teď si chci odpočinout a už na hokej v posledních dnech nemyslím. Teď to vypadá, že jsme Chomutov v play-off nastartovali a trápí také Třinec.

V Mladé Boleslavi jste se snažil podle dřívějších rozhovorů v médiích hrát jednoduše, naopak v Ústí platíte za tvořivého beka. Jak bylo složité kombinovat oba herní styly?
Těžké to nebylo. Trenéři mi řekli, co po mě chtěli a snažil jsem se to plnit. V Ústí jsem měl i ofenzivnější úkoly, v Mladé Boleslavi jsem hrál, to co mi řekli. Myslím, že je lepší začít hrát v extralize jednodušeji, přece jen je to nejvyšší soutěž a mezi extraligou a první ligou je hodně velký rozdíl.

Jak jste vnímal ústeckou sérii s Kladnem?
Ještě jsem odehrál úvodní dva zápasy čtvrtfinále na Kladně, pak jsem zamířil do Mladé Boleslavi. První zápas u nich jsme mohli uspět, Kladno čekalo, co vymyslíme, měli jsme šance. Nedali jsme však góly a pak prohráli oba zápasy. To asi zlomilo celou sérii.

Jaké máte plány do příští sezóny?
To zatím sám nevím. Letní přípravu bych měl začít v Mladé Boleslavi a pak se uvidí. Rád bych se udržel v extralize, ale pokud bych měl jít do první ligy, tak moje volba by byla tady v Ústí nad Labem.

 
 
Aktuálně na webu

Seznam přípravných zápasů před nadcházející sezónou

Ú s t í n/L. - Jako všechny ostatní týmy, tak i Slovan bude hrát před nadcházející sezónou... Celý článek

Chci být platným hráčem a pomoci týmu do play-off, říká David Merta

Ú s t í n/L. - David Merta se pilně připravuje na nadcházející sezónu, ve které chce zlepšit své... Celý článek

SKYNER reality Brunova tipovačka 2017/2018 zná své vítěze

Ú s t í n/L. - Znovuobnovená Brunova tipovačka má za sebou již devátý ročník. Fanoušci, kteří se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv