Ústí nad Labem - Čtvrtfinálová série mezi Ústím nad Labem a Kladnem se stěhuje na sever Čech za příznivějšího stavu pro Rytíře. Slovan na ledě svého soupeře nedokázal vyhrát. Nyní se vrací domů do Ústí. Severočeši věří, že se jim podaří nepříznivý vývoj zvrátit a bojovat o postup do semifinále. Pomoci k tomu můžete i vy, fanoušci. Úvodní buly třetího čtvrtfinálového zápasu bude vhozeno ve čtvrtek v 18:00. Čtvrtý duel začne přesně o dvacet čtyři hodin později.

1. zápas

Úvodní branku této série vstřelilo Kladno ve dvanácté minutě prvního zápasu, prosadil se Pekr. Krátce po polovině zápasu navýšil domácí celek své vedení. Nahozením od modré čáry se prosadil Hořava. Kotouč si srazil ústecký obránce do vlastní branky. Prvního střeleckého úspěchu se dočkalo v čase 39:59. Po pěkné přihrávce Vrdlovce překonal brankáře soupeře kapitán Slovanu Vágner. Ve třetí třetině se Ústí snažilo vyrovnat, ale nepodařilo se to. Navíc v 56. minutě překonal Soukupa Machač. Kladno vyhrálo 3:1.

2. zápas

Do druhého zápasu nevstoupilo Ústí dobře, v páté minutě po brankách Jánského a Kloze prohrávalo 0:2. V polovině druhé třetiny v pohodě hrající Kladno přidalo další branku. Volkeho překonal Pekr. Čtyři minuty poté byl stav už 4:0, trefil se zkušený Jánský. Ve 37. minutě se poprvé v zápase prosadil Slovan, Kasíkova střela od modré se odrazila od hokejky obránce do vlastní branky. Pátý gól Kladno zaznamenal Jánský. Ústí se podařilo snížit, po kladenské chybě se k puku dostal Moučka, který překonal brankáře Hanuljaka. Poslední branku zápasu vstřelil domácí Ton tři minuty před koncem třetí třetiny.

Úspěšnost střelby

• Kladno: 71 střel, 9 branek, 12,68 %
  • Ústí: 55 střel, 3 branky, 5,45 %
Jedním z klíčových faktorů v sérii je úspěšnost střelby. V tomto ohledu jsou hokejisté Kladna jednoznačně lepší. Za uplynulé dva zápasy Kladno vyprodukovalo celkem jednasedmdesát střel, Ústí pětapadesát.