HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
Chceme bodovat, říká před domácím zápasem s Havířovem Vladimír Machulda
9.2.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Jan Prošek

Chceme bodovat, říká před domácím zápasem s Havířovem Vladimír Machulda

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté mají před sebou další domácí zápas. Tentokrát hostí Havířov a podle slov trenéra Vladimíra Machuldy chtějí boj o play-off zdramatizovat.

Jak hodnotíte utkání proti Slavii?
Myslím si, že v posledních zápasech podáváme dobré výkony. Dostali jsme se do vedení 3:1 po dvou třetinách. Poté se nakupily naše chyby, které zapříčinily dva inkasované góly, a tak jsme ztratili vedení. Vyžádali jsme si oddechový čas, po kterém jsme se vrátili k naší hře a dokázali jsme zápas vyhrát.

Podařilo se vám využít dvě přesilové hry, což je příjemné, že?
Sice jsme dali dva góly v přesilových hrách, ale ve třetí třetině se nám početní výhoda příliš nepovedla a dostala nás do kolen. Inkasovali jsme dva rychlé góly a bylo vyrovnáno.

Vy jako bývalý hráč to můžete dobře posoudit, jak je psychicky náročné rychle ztratit dvoubrankové vedení?
Příjemné to rozhodně není. Začnete hrát, dostanete dva góly a je všechno špatně. V podobném případě je důležité uklidnit tým. Vzali jsme si oddechový čas, během kterého si vzal slovo pan Mareš a vyžadoval, aby se hra uklidnila.

Hra se zlepšila, tým boduje, ale stále se postupová osmička nepřibližuje…
To je specifikum konce sezóny. Týmy, které bojují o play-off, se snaží hrát co nejlépe, dokáží porážet kluby z prvních příček tabulky. Ještě zbývá pět zápasů, věříme, že můžeme situaci okolo osmého místa zdramatizovat.

Jaká je momentálně situace v brankovišti?
Sám vidíte, že brankáři v zápasech podávají výborné výkony. Pokud hráči v poli ví, že se mohou spolehnout na brankáře, podávají lepší výkony. Rozhodnutí o tom, kdo půjde do branky, neděláme na poslední chvíli. Gólmani zhruba týden dopředu vědí, kdo kdy nastoupí.

Co očekáváte od zápasu proti Havířovu?
Bude to urputný souboj. Havířov bojuje o play-off. Pokud bychom dokázali vyhrát, můžeme se zase o něco přiblížit vytouženému play-off. Chceme situaci okolo osmého místa ostatním týmům ještě zkomplikovat. Když budeme v sobotu bodovat, mohla by právě tato mužstva znervóznět a my toho chceme využít. Budeme mít psychickou výhodu.

 
 
Aktuálně na webu

Seznam přípravných zápasů před nadcházející sezónou

Ú s t í n/L. - Jako všechny ostatní týmy, tak i Slovan bude hrát před nadcházející sezónou... Celý článek

Chci být platným hráčem a pomoci týmu do play-off, říká David Merta

Ú s t í n/L. - David Merta se pilně připravuje na nadcházející sezónu, ve které chce zlepšit své... Celý článek

SKYNER reality Brunova tipovačka 2017/2018 zná své vítěze

Ú s t í n/L. - Znovuobnovená Brunova tipovačka má za sebou již devátý ročník. Fanoušci, kteří se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv