Ú s t í n/L. - Jiří Severa zažívá na konci sezóny celkem plodné období, co se týče kanadských bodů. V zápase s Prostějovem pomohl Slovanu k třem bodům. Vytáhlý útočník nejdříve vstřelil úvodní branku v přesilové hře a následně vstřelil poslední branku utkání, když zakončil tříminutovku snů, kdy Slovan vstřelil tři branky a otočil vývoj zápasu.

Jak hodnotíte utkání proti Prostějovu?
Dobře, až na jednu pasáž ve druhé třetině, kdy nás zamkli ve třetině docela dlouho, tak si myslím, že jsme dnes byli lepším týmem. Takže zápas hodnotím pozitivně jelikož jsme vyhráli.

V utkání jste vstřelil dvě branky. Můžete nám popsat obě dvě brankové situace?
První branku jsem vstřelil v přesilové hře. Jarda Roubík to dával na Vagiho (pozn. Martin Vágner), já jsem stál před bránou Vagi mi to nahrál a já jsem zkusil do toho plácnout a naštěstí to tam propadlo. Druhý gól byl po buly. Roubas (pozn. Jaroslav Roubík) vyhrál buly na mě. Viděl jsem, že tam měl golmán místo, tak jsem to zkusil a vyšlo to naštěstí.

V poslední době se vám daří osobně dost bodovat. Jak to hodnotíte?
No, tak jsem rád. Dostávám od trenérů dost prostoru na ledě. Je akorát škoda, že to přišlo takhle na konci sezóny.

Během tří minut přišel obrat, když jste vstřelili tři branky a otočili jste vývoj zápasu z 1:2 na 4:2. Řekli jste si něco na střídačce za stavu 1:2?
Řekli jsme si, že zkusíme do toho jít, což se nám nakonec povedlo a vývoj zápasu jsme převrátili na naší stranu.

Teď vás čekají dva zápasy. Ve středu zajíždíte do Kadaně a v sobotu hrajete poslední zápas s Frýdkem-Místkem. S čím půjdete do těchto zápasů, když už o nic prakticky nejde?
Poslední zápas hrajeme s Frýdekm-Místkem doma a budeme chtít vyhrát to samé platí i v Kadani. Budeme chtít zkusit v tabulce přeskočit Litoměřice. Sice už o nic nehrajeme, ale chceme vyhrát, což pomůže i naší psychice, nebo do další sezóny. Budeme hrát normálně jako během sezóny.

Po konci sezóny v Ústí se vracíš do Tábora. Jaké jsou cíle Tábora v druhé lize?
Zkusit v play-off dojít daleko. Cíl postoupit do první ligy si myslím, že v Táboře není.