Rytíři aktuálně okupují třetí příčku tabulky. Na druhou Jihlavu tak čtyři kola před koncem základní části ztrácí pouhé dva body. Podaří se jim celek z Vysočiny přeskočit nebo skončí na bronzové příčce? O další body budou Středočeši bojovat v Ústí nad Labem, kam v sobotu 4. února zamíří. Utkání startuje v 17:00 hodin na zimním stadionu. Oba týmy ve vzájemných střetnutích získaly po jedné výhře v základní hrací době. Třetí duel přinesl remízu a v následném prodloužení zvítězili bílomodří.

5

Kladenští jsou po osmačtyřiceti odehraných zápasech na třetím místě. Za své výkony získali pětadevadesát bodů. Na kontě mají pětadvacet výher v základní hrací době, šest vítězství v prodloužení a dva úspěchy v samostatných nájezdech.

Bílomodří jedenáctkrát odešli z ledu poraženi po šedesáti minutách hry, dvakrát podlehli v nastaveném čase a dvakrát jim nevyšly penalty. Nejvyšší výhru zaznamenali v duelu proti Mostu, který přestříleli vysoko 7:1. Naopak nejméně se jim povedl zápas proti Přerovu, kterému podlehli 0:4.

Kladenští se také mohou chlubit třetí nejvyšší návštěvností domácích zápasů. Jedno utkání průměrně shlédne 2 065 diváků. Čtyřiadvacet domácích utkání tak vidělo celkem 49 950 osob.

• Asistenti trenéra: František Kaberle, Jiří Kopecký

Nejvýraznější osobností Středočechů je útočník Jiří Burger (12+18), jenž nasbíral čtyřicet kanadských bodů. Tento hráč je současně s osmnácti přihrávkami nejlepším asistentem. Mezi střelci vyniká Peter Jánský, který vsítil soupeřům patnáct gólů. Zlým mužem je zadák Jurij Repe, jenž na trestné lavici strávil 51 minut.

V bráně dostává nejvíce příležitostí Miroslav Hanuljak. Tento gólman odchytal třicet utkání. Jeho úspěšnost je 92,78% a průměrně obdrží 2,03 branek. Lukáš Cikánek zasáhl do devatenácti soubojů. Během nich získal úspěšnost 93,35% a jeho brankový průměr činí 1,99 gólů.

Vzájemná střetnutí

V letošním ročníku WSM ligy se Ústí a Kladno proti sobě postavilo ve třech kláních. První souboj se hrál na ledě ČEZ stadionu a byli to právě domácí, kteří vyhráli 3:0, když se postupně prosadili Cetkovský, Tůma a Strnad. Druhé utkání hostil ústecký zimní stadion. Z hubené výhry 1:0 se radovali žlutomodří. Jedinou branku utkání vstřelil Roubík.

Třetí zápas byl velmi vyrovnaný a šťastnější nakonec byli Rytíři, kteří za výhru 3:2 v prodloužení získali dva body. „Byl to vyrovnaný zápas, ve druhé třetině jsme z toho ale úplně vypadli. Kladno bylo lepší a kdyby dalo góly, tak by bylo po zápase. Třetí třetina byla vyrovnaná a přežili jsme přesilovku pět na tři. Prodloužení už je loterie,“ svěřil se po posledním vzájemném klání ústecký trenér Mach.

V uplynulé sezóně se oba kluby kromě základní části potkaly také ve čtvrtfinále play-off. První střetnutí vyhráli Kladenští 5:1, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Severočeši poté třikrát v řadě zvítězili a po výhrách 2:1 pp, 3:2 a 6:2 vedli 3:1 v sérii. Rytíři v pátém utkání zabrali a výhrou 6:3 snížili na 2:3 v sérii. Slovan ale v prodloužení šestého zápasu udolal bílomodré 4:3 a zaslouženě tak postoupil do semifinále, kde narazil na Jihlavu.

Známé tváře

Ve středočeském týmu působí několik hokejistů, kteří dříve oblékali modrožlutý dres. Útočník Jan Kloz odešel k Rytířům v průběhu letošního ročníku WSM ligy. Ve Slovanu působil od mládežnických kategorií. Od roku 2001 do roku 2005 postupně hrál za 8. a 9. třídu, dorost a juniory. V ročníku 2005/2006 kromě juniorské ligy nakoukl i do A-týmu, kde působil do roku 2007. V sezóně 2007/2008 zamířil do Mostu, za který odehrál pouze pět zápasů. Od roku 2008 do roku 2016 opět oblékal dres Slovanu. Během této doby také občas vypomohl Litoměřicím a Mostu.

Petr Tenkrát strávil v krajském městě sezónu 2015/2016. David Tůma nejprve okusil extraligu dorostu v ročníku 2005/2006. Poté znovu reprezentoval Slovan od roku 2011-2016. Obránce Petr Hořava hájil žlutomodré barvy v letech 2005-2008 a poté od roku 2010-2013.

48. kolo z pohledu obou celků

• HC AZ Havířov – HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0 - 0:1)
    Branky a nahrávky: 7. D. Dvořáček, 39. Kalus (Chroboček, Kanko) – 4. Roubík (Vl. Brož, Poulíček), 31. Z. Doležal (Vl. Brož), rozhodující nájezd Poulíček
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke - Kasík, Vl. Brož, Husák, M. Vágner, Zdvořáček, D. Málek, do 40. Macek - Z. Doležal, Roubík, Poulíček - Moskal, Vrdlovec, Mical - Dalecký, Gengel, Moučka - do 40. Komárek, do 40. Navarra.
  • Rytíři Kladno – HC Frýdek - Místek 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 1. Jánský (Přikryl, Kehar), 40. Kloz (Tůma, Drtina) – 15. M. Kovařčík (Piegl, Jašek), 26. Pechanec (M. Růžička, Chmielewski), 61. M. Růžička (Pechanec).
    Sestava Rytíři Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, D. Růžička, Kehar, Ptáček, Ulrych, Repe – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Zikmund, Tenkrát – Gratton, Kubík, Cetkovský.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.