Poslední domácí duel Ústeckým příliš nevyšel, když podlehli Litoměřicím 0:5. V pondělí 23. ledna mohou tento debakl odčinit. V rámci 44. kola zavítají do Přerova, kde změří síly s tamními Zubry. Utkání začíná v 18:00 hodin. Oba soupeři se spolu utkali třikrát. V prvním souboji vyhráli Přerovští 3:2 po samostatných nájezdech, ve druhém přestříleli Slovan vysoko 6:1. Třetí měření sil vyšlo lépe Severočechům, když zvítězili 3:2 po penaltách.

• Asistent trenéra: Petr Dočkal

Přerovští hokejisté odehráli celkem třiačtyřicet zápasů. Za jejich výkony jim náleží se šedesáti body sedmá příčka tabulky. Svěřenci trenéra Přecechtěla čtrnáctkrát zvítězili za tři body, třikrát vyhráli v prodloužení a dvakrát udolali soupeře po samostaných nájezdech.

Na svém kontě mají rovněž šestnáct proher v základní hrací době, tři zaváhání v nastaveném čase a čtyři neúspěchy v penaltách.

Přerovští by jistě rádi přerušili sérii několika proher v řadě. V posledních osmi utkáních odešli z ledu vždy poraženi.

Nejlepšího výsledku dosáhli v duelu proti Slovanu Ústí (6:1) a proti Prostějovu (5:0). Naopak největší porážku utrpěli proti Budějovicím, kterým podlehli 0:8.

Komu se daří

Nejproduktivnějším hráčem Moravanů je Vlastimil Dostálek (15+11), který nasbíral celkem šestadvacet bodů. Tento útočník je současně nejlepším střelcem klubu, když do sítě soupeřů patnáctkrát umístil kotouč. Nejčastěji na góly nahrává Milan Procházka. Forvard se čtyřicítkou na zádech osmnáckrát úspěšně přihrál na gól.

Jedničkou v brance je Luboš Horčička, jenž odchytal dvaatřicet klání. Jeho statistiky vykazují úspěšnost 93,14 % a za svá záda průměrně pustí 2,10 gólů. Lukáš Klimeš nastoupil do osmi duelů. Jeho brankový průměr činí 3,85 gólů a úspěšnost dosahuje 88,46 %. Tomáš Šťůrala dostal příležitost v šesti soubojích a celkem strávil na ledě 370 minut.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Letošní ročník WSM ligy svedl oba týmy dohromady zatím třikrát. První měření sil se hrálo na severu Čech a bylo velmi vyrovnané. Skóre utkání otevřel v sedmadvacáté minutě Sikora. Ústečtí ve třetí části srovnali a poté se ujali vedení. Minutu před koncem vyrovnal hostující Popelka a klání dospělo do prodloužení. V tom se o vítězi nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch se více dařilo Zubrům, kteří nakonec zvítězili 3:2.

Druhý vzájemný souboj ovládli Přerovští. První branku vstřelil Goiš, Merta o chvilku později vyrovnal. To ale bylo ze strany Ústí vše. Domácí Pšurný přidal do konce první periody další dva góly a Moravané vedli 3:1. Ve druhé části přidali domácí další dvě trefy a ve třetí ještě jednu přidali. Slovan tak prohrál 1:6.

Třetí duel se hrál opět v krajském městě. Úvodní branku vsítil v šestadvacáté minutě hostující Goiš. V úvodu třetí dvacetiminutovky Zubři zásluhou Bergera zvýšili na 2:0. Domácí se ale nezalekli. Deset minut před třetí sirénou nejprve snížil Vrdlovec a druhý zásah přidal dvě minuty před koncem Roubík. Na řadu tak přišlo prodloužení a samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný Poulíček, jenž zajistil domácím výhru 3:2.

Známé tváře

V týmu Zubrů působí i několik hráčů, kteří dříve oblékali dres Slovanu. Gólman Luboš Horčička působil v ústeckém klubu v sezóně 2001-2002. Obránce Jakub Grof patřil k oporám týmu v letech 2005-2007. Útočník Tomáš Sýkora účinkoval v krajském městě v letech 2003-2006 a 2012-2013. Forvard Vlastimil Dostálek působil v Ústí nejprve v kategorii U 20 (2012-2014) a poté v A-týmu (2013-2014). Roman Pšurný hájil žlutomodré barvy v sezónách 2009-2010 a 2012-2013.

43. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Stadion Litoměřice 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
    Branky a nahrávky: 6. Kopta (Hanták), 16. Nedvídek (Loskot, J. Šulc), 17. Valášek (Jaroslav Kalla, J. Veselý), 40. Kopta, 50. Kopta (Loskot).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – M. Vágner "C", Husák, Macek, Kasík "A", Přindiš, M. Zdvořáček – Poulíček, Roubík "A", Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Moučka, Gengel, Dalecký – Navarra, Komárek, Markulinec.
  • HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 7:4 (2:0, 2:2, 3:2)
    Branky a nahrávky: 15. Růžička (Stránský, Pechanec), 16. Adámek (Cienciala), 31. Hladoník (Cienciala, Rufer), 36. Cienciala (Rufer, Kania), 45. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 55. Cienciala (Hladoník, Jank), 60. Jašek – 30. Sikora (Berger), 32. Plášek, 56. Pšurný (Procházka, Dostálek), 59. Pšurný (Grof, Procházka).
    Sestava HC Zubr Přerov: Štůrala – Novotný, Ferenc, Chmelíř, Malina, Pala, Grof, Šnajnar, P. Kratochvíl – Plášek, Berger, Sikora – Procházka, Pšurný, Dostálek – Goiš, Sýkora, M. Kratochvíl – Ižacký, Král, Kovařík.