Prvním domácím soupeřem v roce 2017 bude Třebíč
6.1.2017 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ú s t í n/L. - Čekání na další domácí zápas končí. Slovan se na svém ledě postaví Horácké Slavii Třebíč. Rozdíl mezi oběma týmy jsou tři body. Úvodní buly bude vhozeno v sobotu 7.1.2017 v 17 hodin. Pokud se nemůžete na Zimní stadion dostavit, zápas můžete sledovat na onlajnech.

Třebíč pod lupou

Třebíči se momentálně daří. Z posledních šesti zápasů ani jednou neprohrála. Z možných 18 bodů vybojovala hned šestnáct. Tuto sérii začala domácí výhrou 2:0 nad Slavií. Pak následovaly další výhry. V Jihlavě 3:1, na vlastním ledě v prodloužení přehrála Litoměřice 5:4 a Most 4:3. Z Kadaně přivezla tři body za výhru 2:1 a v posledním domácím zápase vyhrála 2:0 nad Frýdkem Místkem. Tato série by však mohla skončil, neboť Třebíč trápí zranění. „Poslední utkání nedohráli Roman Erat a Lukáš Blaha. Roman Erat utrpěl zranění v dolní části těla, které jej podle prvních informací vyřadí ze hry na delší dobu, minimálně měsíc. Příští týden ještě bude absolvovat další vyšetření. Lukáš Blaha má zranění v horní polovině těla, které ale není vážnějšího charakteru a zhruba za týden by mohl zasáhnout do utkání. Nemocný je Václav Čejka,“ Informace potvrdil asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

Komu se daří

SK Horácká Slavia Třebíč

• Rok založení: 1928
  • Klubové barvy: červená, modrá a bílá
  • Trenér: Martin Sobotka
  • Asistent trenér: Jaroslav Barvíř

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je momentálně zraněný Roman Erat. Nastoupil do všech dosavadních zápasů, vstřelil sedm branek a na sedmadvacet přihrál. Druhým nejproduktivnějším hokejistou je David Dolníček. I on odehrál všechny zápasy a má 26 kanadských bodů za 5 gólů a 21 nahrávek. Trio uzavírá Richard Kristl.

Lídrem kanadského bodování mezi obránci je Jan Zdráhal. Ten má na svém kontě 16 bodů (5+11), druhý je Ján Niko se čtrnácti body a nad deset bodů má také Tomáš Bartejs, přesně jedenáct.

Nejvíce zápasů má odchytáno Pavel Jekel. Úspěšnost zákroků 92,12 procent a průměr inkasovaných branek na zápas 2,46. Druhým nejvytěžovanějším brankářem je s osmi starty Dominik Svoboda.

Vzájemná střetnutí Ústí a Horácké Slavie

Tyto týmy se v letošní sezóně utkaly dvakrát. Ve třináctém kole se hrálo v Ústí nad Labem. Diváci na gól čekali až do druhé třetiny, v níž se dvakrát prosadili domácí a jednou hosté. Ve třetí třetině si Slovan vedení pohlídal a navýšil. Díky dvěma brankám vyhrál 4:2. 19. listopadu se hrálo v Třebíči a zápas to byl daleko dramatičtější. Po první třetině vedla Horácká Slavia 1:0. Ve druhé periodě se Slovanu podařilo vyrovnat na 2:2. Roubík poslal ve 43. minutě Ústí do vedení, vyrovnat se podařilo domácímu Kochovi. V prodloužení o výhře Severočechů rozhodl David Bernad.

38. kolo z pohledu obou celků

• HC Dukla Jihlava – HC Slovan Ústí nad Labem 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 2. Březina (Bilčík, Anděl), 3. Szathmáry (Čachotský), 4. Říha (Březina, F. Seman), 23. Říha (Čachotský, Šidlík)
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: : Soukup – Bernad, M. Vágner, Kasík, Husák, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.
  • SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek-Místek 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
    Branky a nahrávky:  14. Dolníček (Erat), 17. Malec (Bartejs, Psota)
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Zdráhal, Niko, Bartejs, D. Mikyska, Přibyl, Lojek, Blaha – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Milfait, Kusko – Kristl, R. Zohorna, Jan Wasserbauer – T. Havránek, Psota, Malec – Huňa.