Ústí nad Labem - Patnáctý, předposlední celek prvoligové tabulky vyzve v rámci 23. kola 1. ligy ČR finalistu loňského ročníku, druhé Ústí nad Labem. Na chrudimském zimním stadioně bude úvodní buly vhozeno v pondělí 29. listopadu 2010, v 18 hodin. Východočeši, jenž mají nejhorší obranu v lize si budou muset dát pozor na zkušeného ústeckého forvarda Davida Pazourka, neboť ten v minulém vzájemném zápase dvakrát vyzrál na chrudimskou defenzivu a vstřelil i rozhodující branku.
5-0-5-12 celková bilance 10-5-4-3
15. postavení v tabulce 2.
20 získané body 44
57:75 skóre 80:51
0 utkání bez vstřelené branky 0
1 utkání se shut-outem 3
4:1 (Litoměřice, Beroun) nejvyšší výhra 6:0 (Benátky n. J.)
4:7 (Havlíčkův Brod) nejvyšší prohra 2:4 (Hradec Králové)
Lukáš Král 23 b. (6+17) nejproduktivnější hráč Marek Čurilla 18 b. (11+7)
Lukáš Král, Patrik Fořt; oba po 6 nejlepší střelec Marek Čurilla; 11
Lukáš Král; 17 nejvíce asistencí Robin Hanzl; 12
Tomáš Blažek – 59 min nejtrestanější hráč Petr Kanko – 65 min
Filip Ament – 100 %; Marek Langhamer – 95,65%; Filip Landsman – 92,01 %; Adam Svoboda – 90,09 %; Martin Růžička – 85,19 % úspěšnost brankáře Dušan Salfický – 95,18 %; Zdeněk Orct – 91,44 %
Filip Ament – 0; Marek Langhamer – 1,3; Filip Landsman – 2,91; Adam Svoboda – 3,95; Martin Růžička – 6,32 průměr inkas. branek Dušan Salfický – 1,8; Zdeněk Orct – 2,5
14. pořadí v domácí návštěvnosti 1.

Jak se daří Chrudimi?

V celkové tabulce náleží Chrudimi patnáctá, předposlední příčka. Z dvaadvaceti odehraných utkání zvítězili pětkrát, stejným počtem prohráli Východočeši v nastaveném čase, kdy se jim nikdy nepodařilo uloupit druhý bod. V základní hrací době byli zdoláni dvanáctkrát. Za poslední tři utkání si připsali čtyři body z devíti možných, tři body po výhře nad Berounem a jeden bod po porážce v prodloužení v derby s Hradcem Králové. Poslední zápas prohráli Chrudimští ve Vrchlabí 5:3.

Kádr Východočechů

Největší důvěru Pavla Rohlíka, co se týče hájení brankoviště má bývalý reprezentační brankář mládeže Filip Landsman, který v letošním ročníku nastoupil i v NOEN extralize juniorů, za Pardubice. Dvacetiletý gólman se chlubí statistikou (16 zápasů - 2,91 - 92,01 %). Záda mu kryje taktéž bývalý reprezentační brankář, který ale nastupuje v této sezóně i v Tipsport extralize za Pardubice, jímž je Adam Svoboda (6 zápasů - 3,95 - 90,09 %).

K minulému utkání ale nastoupili za Chrudim dva úplně jiní gólmani. Na začátku se postavil mezi tyče Martin Růžička (38 minut – 6,32 - 85,19 %), který byl za stavu 4:0 vystřídán Filipem Amentem (21 minuta – 0 – 100 %), jenž nekapituloval, protože jeho tým inkasoval při power-play. Nesmíme ale zapomenout ani na šestnáctiletého, reprezentačního gólmana Marka Langhamera, který za 46 minut lovil puk ze své sítě pouze jednou vzhledem ke svému věku (46 minut – 1,3 – 95,65 %).

Co se týče kanadského bodování, zde s přehledem dominuje Lukáš Král, jenž za dvacet dvě utkání nastřádal šest bodů za gól a zbývajících sedmnáct za asistenci. Dalším v pořadí je až kladenský Jan Šeda se 14 body (5+9). Nejlepším střelcem je kromě Krále i Patrik Fořt, jenž vsítil taktéž šest branek (6+5).

Trestnou lavici nejčastěji zahřívá útočník Tomáš Blažek, jenž obdržel 59 trestných minut. S velkým odstupem pak forvard Zdeněk Žák a obránce Marek Drtina, kteří mají po 24 minutách.

Vzájemný zápas v letošním ročníku

Východočeši hráli s Ústeckými Lvy už v rámci 8. kola. V Ústí nad Labem brali tři body domácí po zasloužené výhře 3:1. Na dvou brankách Severočechů se podílel David Pazourek, v zápase si připsal i asistenci nejlepší nahrávač Lvů. Čisté konto překazil Orctovi nejproduktivnější a zároveň nejlepší střelec Lukáš Král.

Poslední zápasy obou týmů

HC Elektromont Vrchlabí – HC Chrudim 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Hubáček (Zíma, Beck), 8. Matějíček (Tvrdek, Pácal), 15. Beck (Kubeš), 27. Hubáček (Beck, Tvrdek), 59. Hubáček (Beck) - 39. Semorád, 48. Sýkora, 54. Fořt (Král).

Sestava HC Chrudim: Růžička (38. Ament) - Mocek, Toužimský, Vágner, Jaroměřský, Drtina, Kobela - Blažek, Sýkora, Kaut, Klejna, Fořt, Goiš, Semorád, Žák, Král, Šeda, Kubišta, Zohorna.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Olomouc 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Mikulík (Poživil) - 2. Haluza (Kucharczyk), 17. Kucharczyk.

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – L. Poživil, Holomek, Němeček, Boháč, Klobouček, P. Hořava – Kanko, Mikulík, Ludvík – Kloz, R. Hanzl, Handlovský – Šagát, Alinč, Diviš – Janků, Čurilla, Pazourek – Majdan.