Ú s t í n/L. - Klub měl od dubna nové vedení. Sezona byla nakonec podobná té předcházející. Slovan si pohlídal postup do play off ze šesté figury. Ve čtvrtfinále narazil na Chomutov a v líté řeži, která se protáhla na maximální počet pěti utkání, nakonec padl.

DÍL 3. SEZONA 2002 – 2003

K 1. dubnu byl odvolán generální manažer Vlastimil Jenček. Výběrové řízení vyhrál David Šaffer a 22. dubna byl jmenován do funkce. Jak sám v jednom rozhovoru prozradil, zúčastnil se jej na popud tehdejších tvůrců zápasového programu Miroslava Janíčka a Tomáše Geberta. Jak se po pěti letech ukázalo, popud dvojice byl extraligový. „Pro mě bylo absolutní rozčarování, když jsem přišel jednat o manažerské smlouvě. Domluvili jsme se a ukázali mi kancelář. Stál tam počítač a spousta šanonů, jinak byla kompletně vyklizená. Nebyla tam jedna tužka, pravítko, nástěnka či papír. Když se na to dívám zpátky, jen se pousměji,“ zavzpomínal David Šaffer na první pracovní den v nové roli. Tým trénoval Jindřich Setikovský.

Slovan vstoupil do sezony bravurně. Z prvních dvanácti kol jen dvakrát padl (a to ještě doma se suverénním Kladnem až po prodloužení). V úvodním duelu doma porazil Písek 3:1, když branky padaly až v druhé polovině. Za žlutomodré se trefili Paleček, Vrzal a Morvay. Slovanu se z první čtvrtiny soutěže výrazně nepovedl jen jediný zápas. Z Hvězdy Brno (nejslabšího účastníka soutěže) odjížděl s debaklem 1:6, když čestný úspěch zaznamenal až ve třetí třetině Netík. Za domácí se trefil třeba Petr Lipina, pozdější hráč Slovanu. Ústečtí si však chuť zpravili hned následující kolo. Doma převálcovali Hradec Králové dokonce 8:1. Hned v první třetině je dvěma góly nasměroval k výhře a skvostné šestizápasové vítězné sérii obránce Vrzal! Do ní si připsali i skalpy ze stadiónů Jihlavy (1:0) a Chomutova (2:1 – vítězný gól Daniela Tvrzníka v čase 59:10, jen 19 vteřin po vyrovnání domácích) na jejich ledě.

Ve zbytku soutěže už Ústečtí získávali body těžko. Sérii čítající více než jednu výhru zaznamenali jen dvakrát (jedna pouze dvouzápasová, druhá na začátku ledna aspoň čtyř). Nepovedl se ani závěr, když z posledních šesti mačů znamenalo celkem pět porážku.

Kariéru v Ústí ukončil miláček ochozů Vlastmil Patzenhauer, a tak Daniel Tvrzník získal parťáky pro sbírání bodů především v Jiřím Hubáčkovi, mladém sparťanovi Tomáši Netíkovi a Jaroslavu Müllerovi, který před sezonou přišel z Kadaně. I druhý rok po návratu z Mladé Boleslavi významně bodově přispěla tradiční ústecká opora Martin Morvay. Příležitosti v brankovišti dostával mladý Michal Fikrt a nevedl si zle. V play off ovšem jako jednička působil zkušený Marcel Kučera z Karlových Varů

Play off

Ve velké divadlo s nečekanými obraty se změnilo čtvrtfinále play off. Severočeské derby mělo náboj.
Přestřelku z prvního duelu v Chomutově rozhodli Ústečtí čtyřmi brankami v prostřední třetině. Domácí sice po dvou minutách vedli (branku střílel Boušek), Slovan do přestávky díky Stavenskému srovnal. A ve druhé třetině stříleli postupně Morvay, Důras, Müller a Paleček. V 51. minutě po dvou brankách Hubáčka a jedné Martina Tvrzníka už vedl Slovan hrozivým poměrem 8:2. Domácí ještě třemi brankami korigovali.

Druhý den Chomutovští využili čtyři přesilovky a srovnali stav série. Vítězství 4:0 zařídili již po dvou třetinách Jelínek, Boušek, Révay a Šíp.

Zlomový třetí zápas dospěl do prodloužení. Vedení Slovanu vydrželo od 3. do 29. minuty. Na branku Důrase odpověděl Rimmel, když znovu využil přesilovku. Prodloužení uťal po 158 vteřinách Ladislav Boušek.

Ústí sérii ještě nezabalilo a druhý den připravilo velkou vendetu. Vítězství 6:2. Ještě ve 45. minutě však bylo srovnáno 2:2. Díky dvěma brankám Daniela Tvrzníka a jedné Horáčka a Stavenského muselo určit semifinalistu až páté utkání v Chomutově.

To zvládli lépe domácí. V polovině zápasu vedli o čtyři branky. Ústí sice ještě Morvayem a Pavlasem zápas zdramatizovalo, ale Chomutov našel rychlé odpovědi. Nakonec se radoval po výhře 6:2 a vítězství 3:2 na zápasy i z postupu.
Čtyři minuty před koncem se strhla hromadná bitka, po které po pěti hráčích z každé strany vyfasovalo trest do konce utkání.

14.09.02 1 Slovan Ústí nad Labem IHC Písek 3:1
18.09.02 2 SK Horácká Slavia Třebíč Slovan Ústí nad Labem 3:3(PP)
21.09.02 3 Slovan Ústí nad Labem HK Jestřábi Prostějov 4:1
25.09.02 4 HC Slezan Opava Slovan Ústí nad Labem 2:2(PP)
28.09.02 5 Slovan Ústí nad Labem HC Vagnerplast Kladno 3:4(PP)
09.11.02 16 HK Jestřábi Prostějov Slovan Ústí nad Labem 4:1
13.11.02 17 Slovan Ústí nad Labem HC Slezan Opava 2:1(PP)
20.12.02 28 Slovan Ústí nad Labem SK Horácká Slavia Třebíč 2:1
04.01.03 29 KLH Chomutov Slovan Ústí nad Labem 2:1(PP)
08.01.03 30 Slovan Ústí nad Labem HC Dukla Jihlava 2:3(PP)

Play off
čtvrtfinále: Mladá Boleslav – Prostějov na zápasy 2:3, Jihlava – Písek 3:2, Kladno – Třebíč 3:0, Chomutov – Ústí nad Labem 3:2.
Semifinále: Kladno – Prostějov 3:0, Jihlava – Chomutov 3:0.

Pejchar Rudolf 294 6 4.08 86.21

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrál Slaný vysoko 11:1, Domácí se povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Další zápas čeká hráče v neděli proti Litoměřicím.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.